Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Xpod #108 üzenetére

    "Rád azért vonatkozik az IBTV": rám nem vonatkozik az ibtv.
    rám az lrtv vonatkozik, amely alapján kockázatelemzést kellett csinálnom, ami alapján kiderült, hogy nem vagyok létfontosságú rendszerelem, ezért nem vonatkozik rám az ibtv.

    "Nem értem a GDPR részt.": látom. az eredeti hsz-ben nem volt semmi olyasmi, amit te itt kerülgetsz. az eredeti hsz arról szólt, hogy a gdpr vonatkozik mindenkire, és emellett jó eséllyel a krétára az ibtv IS vonatkozik, mivel az lrtv-ben leírtak ezt mondják.

    még egy ok, ami félreértésre adhat lehetőséget: hivatalosan nem kell kockázatelemzést csinálnod az lrtv-hez. gyakorlatilag ahhoz, hogy meghozd az lrtv-ben elvárt döntést, mégiscsak kell egy rendes kockázatelemzést végezni.

    tehát a történet úgy zajlott, hogy egy rakás cégnek el kellett végeznie a saját elemzését arról, hogy ő létfontosságú rendszerelem-e. ehhez hivatalosan nem kellett kockázatelemzést végeznie, de az elemzés gyakorlatilag pont úgy nézett ki, mint egy rendes kockázatelemzés. Ezek után a cég írt egy jelentést arról, hogy szerinte milyen eredményt hozott a "kockázatelemzése". azt beküldte az illetékes hatóságnak, és a hatóság elfogadta vagy felülbírálta azt. én beküldtem, hogy nem vagyok lr, nem kaptam kifogást, tehát rám nem vonatkozik az ibtv. Mivel nekem meg kellett csinálnom ezt az egész hercehurcát, ebből én azt extrapolálom (nevezheted találgatásnak, de szerintem megalapozott találgatás), hogy a krétásoknak is meg kellett csinálniuk a saját elemzésüket. Biztos vagyok benne, hogyha korrekten csinálták, akkor náluk az derült ki, hogy ők létfontosságú rendszerelemek, ezzel magukra húzták az ibtv-t (amiben igazad van, hogy valószínűleg már egyébként is rajtuk volt, mert maga a kréta az közintézmény).

    Ez alapján már számon lehet kérni rajtuk az ibtv végrehajtási rendeleteit is, amiről én megint csak feltételezem (de szerintem nem alaptalanul), hogy megbuktak.

    mindez a thread azért alakult ki, mert kérdés volt, hogy hogyan lehet őket ezért felelősségre vonni. hát így.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák