Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Reggie0 #31 üzenetére

    Kitalaljam, ipon? - Még is mi ez a kérdés? Egyébként semmi közöm nem volt hozzájuk soha. :)

    Teljesen értelmetlen a logika egyébként, ami mentén végig mész. Több útvonal is van a garancia ügyintézés szempontjából.

    Kezdjük ott, hogy én 3 napos problémáról beszéltem. A piacon nem következik be 3 nap alatt akkora árváltozás, hogy a visszakapott pénzéért ne tudjon hasonló terméket venni vagy nálunk, vagy bárhol máshol, persze kivételek mindig vannak. :) Ebben az esetben teljesen elfogadhatatlan az érvelésed. Persze vannak olyanok, akik ülnek rajta 15-30 napot mielőtt visszaadják a pénzed, de mi ilyenkor annak a híve vagyunk, hogy azonnal visszaadjuk a vevő által választott fizetési módon. Nyilván mindketten ismerünk olyat, akik az előbbi módon intézik és akkor már valóban fennáll annak az esélye, hogy változik annyit az ár, akkor pedig a kereskedő a bolond és tényleg megkárosítja a vevőt. :U (vagy ad egy kupont, vagy kódot hogy levásárold a boltjában.)

    Másodsorban, ha a 3 év szavatossággal rendelkező terméked elromlik 2.5 év után és leadod garanciába, annak van egy folyamata. Eltelik jobb helyeken (+ normális szerviz háttérrel rendelkező gyártók esetében) 1-2 hét, és kapsz csere/javított terméket. Nyilvánvaló, hogy ebben az esetben a vevő is visszakapja a termékét. Azonban, ha a kereskedőnek a beszállítója már nem tudja javítani/cserélni és visszaadja a kereskedőnek a vételárat, utána te azt feltételezed hogy a kereskedő fel fogja kutatni, hogy hol kaphat azzal a termékkel megegyező típust és meg is veszi neki különösen akkor, ha meg sem éri? Nem beszélve arról, hogy közben EOL lett a termék? (Ha javíthatatlan a termék és EOL lett, nem igazán tudja cserélni senki :D )

    Szeretném feltételezni, hogy nem rosszindulatból, az általad említett céggel való negatív élményed miatt nyilvánulsz meg velem/velünk szemben ilyen stílusban. Amit leírtam azt maximális korrektséggel és jóindulattal közöltem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák