Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter89x

    csendes tag

    2015 novembere óta használok egy LG G4-et, ami az utóbbi időben már igen erősen betegeskedik. Sűrűn fagy, lassul, nyekereg; az -egyébként már cserélt- akksija jó, ha 60-75 perc SoT-t képes kipréselni magából..

    Kb. akkortájt jött be a 12 mini, amikor elkezdtem nézegetni, hogy na, mi legyen az utód - és nagyjából azonnal meg is tetszett. Régen is bejött ez a szögletesebb forma, ma is bejön, miután megfogdostam a MM-ban, konkrétan bele is szerettem. Azon röhögök azóta is, hogy mennyivel kisebb a telefon kézbe fogva, ugyanakkora kijelzőmérettel, mint a G4.. nekem nagyobb nem is kéne. Nem ezen fogyasztom elsődlegesen a tartalmakat, amire kell, bőven megfelel. Az 5-7 óra SoT (felhasználástól függően, ugye) meg magasan több, mint amit a G4 jelenleg produkálni tud..
    A rendszer híres "zártsága" meg annyira zavarna, hogy ihaj. A G4 felülete konkrétan ugyanúgy néz ki, mint aznap, amikor megvettem. Még a gyári háttérképet se cseréltem le (tetszik az égboltos :D ). Úgyhogy ez se zavarna.

    Januárra tervezem a cserét, hacsak a G4 nem gondolja úgy, hogy kinyújtaná fáradt végtagjait; addigra meg vagy meggondolom magam vele kapcsolatban, vagy nem. Hátha kihoznak egy ilyesmi méretű Androidos telót -attól agyfszt kapok, hogy a low-end készülékek is mind szinte 6" feletti kijelzővel rendelkeznek, még ha konkrétan gyengébbek is, mint a mostani telefonom...

  • Peter89x

    csendes tag

    Napok óta olvasgatok-nézegetek 12 mini témában cikkeket/videókat, az egyik videó alatt volt egy olyan komment, ami szabadon fordítva így hangzik: "az akkumulátor amúgy is kicsi, és ha a gyorstöltővel használod, akkor a következő egy évben szó szerint a szemed előtt fog elpusztulni". Ez tényleg így van? Mármint ha a gyorstöltővel pumpálja bele az ember a naftát, akkor tényleg komoly kapacitásromlás léphet fel a tervezett élettartam (4-5 év) elején? Ezek szerint ha alapvetően nem fontos hogy 30 perc alatt 50%-n legyen az akksi (nekem pl. nem lenne az, éjszaka feldobom, reggel leveszem, csá'), akkor jobban megéri az embernek megvenni a gyengébb töltőt, nem kell a 20W-os fej? Vagy állítható valahol az iOS-ben, hogy habár bírná a töltő, de ne gyorsan tölsön vele?

    Ez utóbbi ebben a formában lehet, hogy gyökér kérdés, de sosem volt iphone-m, tehát nem tudom, mit lehet és mit nem vele. A 12 minivel szemezek a több mint 5 éve meglévő LG G4 utódjaként, tehát -mondhatni- kicsit elment mellettem a technika az utóbbi időben.

  • Peter89x

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam ilyen téren akkor. :-)

    Igyekszek mindig kulturáltan kérdezni, pláne, ha valamit tényleg nem tudok. ios téren ráadásul tényleg nincs tapasztalatom, annyit tudok róla, amennyit az elmúlt években (és kiváltképp az elmúlt 1-2 hétben) összeolvastam róla. Ezért tényleg nagyon szépen köszönöm, ha segítetek. :-)

  • Peter89x

    csendes tag

    Van olyan, aki Telekomos e-simmel, és pl. Vodás fizikai simmel használja a telefont? Megy hiba nélkül úgy is, ugye?
    Nézegettem ma (is) videókat, általában vegyesen szoktam sima 12-ről és a miniről, mert hát lényegi különbség a méreten kívül nem nagyon van. Az egyik 12-es videóban mondta a fickó, hogy nagyon jó a hálózati chip (? van ilyen, jól fordítom?) a telefonban, sokkal erősebb térerőt "kap" az eddig megszokott helyett, és olyan helyen, ahol eddig nem, vagy nem nagyon volt térerő, most simán van. Ez létezik, tényleg így van? Jelenleg folyamatosan csikorgatom a fogamat, mert a privát (telekomos) telefonomon egyszerűen alig van térerőm. (Az iroda, ahol dolgozok, két vasbeton gyártócsarnok közé van ékelve. A cégesen tök jó a térerő, mondjuk azzal azért, mert a voda kijött felszerelni egy rakat erősítőt még épületen belül is.) Egy ideje már az is eszembe jutott hogy átmegyek a vodához, de az amolyan végső megoldás lenne.. ha a 12 mini jobban rá tudna cuppanni a telekom hálózatára mint a G4, akkor ez a problémám is megoldódna. :B

  • Peter89x

    csendes tag

    válasz #40993792 #704 üzenetére

    "pont az a méret, amit látni is lehet" - egyetértek, a kijelzője hellyel-közzel akkora mint az LG G4-é (picit magasabb, picit keskenyebb), és ha az ember nem ezen néz filmet, gyakorlatilag bármire elég. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Peter89x

    csendes tag

    válasz w333 #753 üzenetére

    Azt tudom, hogy nem csak a controll centert, de a notif. centert is fentről lehet lehúzni, de azt nem tudtam, hogy a két oldalnak két külön funkciója van. Mondjuk nekem az is fura volt a MM-ban, amikor a főképernyőn lefelé húzva véletlenül a Sporlight-ot varázsoltam elő. :U Látszik, hogy sosem volt még ios készülék igazán a kezeim között.
    Mi a különbség a jobb- és bal oldali lehúzás között?

  • Peter89x

    csendes tag

    válasz nord_ #761 üzenetére

    Ebben nem is kételkedem, ha tényleg a 12 minit választom, valószínűleg az ios manual-jával kelek-fekszek majd (kis túlzással). :K
    Azért sem zavarna az android-ios váltás, mert a jelenlegi android verzió is már annyival fejlettebb-másabb mint ami a G4-re be van tokosodva, hogy ígyis-úgyis lenne tanulógörbe. :D

Új hozzászólás Aktív témák