Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    válasz emvy #207 üzenetére

    Nekem elektromos autóm van, átültem egy jóval olcsóbb benzinesből egy elektromosba. Szeretem nem váltanék vissza, de ez azért van, mert elektromos autó fan vagyok. A tény az, hogy egy fullosan felszerelt, nagyon kényelmes autóból ültem át egy alap kategóriás, sokkal fapadosabba. Erre nem mindenki vehető rá.
    Tény, ha lenne ennyid autóra és tényleg autóvásárlás előtt állnál nagy tétben fogadok, hogy nem Tesla-t vennél. Van az elmélet és van a gyakorlat, kicsit nagy a különbség. Olyanok vagytok, mint a tizenéves megmondó ember, aki kifejti melyik a legjobb processzor úgy, hogy még életében nem rakott össze gépet.

    ”2020-ban a Tesla összesen 499 550 járművet értékesített. Ennek ellenére a piaci kapitalizációja közel 800 milliárd dollárra emelkedett. Viszonyításképpen, a General Motors 2,5 millió (A cikk itt nem említi, hogy a járvány miatt jelentősen estek az eladások. Normál év kicsit azért más.) járművet adott el a tavalyi évben, a piaci értéke mégis „csupán” 62 milliárd dollár.

    A piaci kapitalizáció egy vállalat pillanatnyi – az összes befektető által meghatározott – számszerűsített értékét jelenti.
    A Tesla árfolyamnyereség rátája – az árfolyam és az egy részvényre jutó nyereség összehasonlítása – a Zacks Investment Research szerint nagyjából 128-szoros, míg az iparági átlag ebben a tekintetben 15-szörös. Tehát a Tesla részvényei 128-szor annyiért váltanak tulajdonost, mint amennyi nyereséget a cég termel.

    Ezen arány alapján Elon Musk vállalatának durván 1600 évre lenne szüksége ahhoz, hogy annyit termeljen, mint amennyire a tőzsde szerint érdemes.”
    Ez most éppen a híradó oldalán jelent meg, de máshol is meg fog. Ha nem érted mi a gond, nem az én bajom. Tudom a tények unalmasak, biztos sokkal izgalmasabb az asztrológus infulencer rá kell hallgatni. :C

    Összesen öt, talán hat hozzászólást raktam a témába. Szórakoztat ez a személyi kultuszra épülő vak hit. Viccesek vagytok na. :D
    Viszont te próbáld nyugodtan úgy beállítani, mintha valami mániákus Tesla gyűlölő lennék, aki osztja az észt úton útfélen. ;]

Új hozzászólás Aktív témák