Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duke

    aktív tag

    válasz Hobbbyt #26 üzenetére

    Hobbbyt:"És meg is van, én vagyok a hunyó.. egy ekkora gépnél a 360rpm teljesen okés. Biztos az vezetett meg, hogy az RC Helikopterem 800-900 körül forog 2 lapáttal."

    Meglepo, de egy nagy helikopternek viszonylag alacsony 250-600 koruli van a fordulatszama. Ami persze megse annyira meglepo, hogyha figyelembe veszuk, hogy 600 koruli fordulatnal, a rotor vege mar kozelithet a hangsebeseghez, ami persze nem jo. Mondjuk 10 meter atmero eseten 10*3.14 vagyis 31 meter a kerulet.
    Ha ez masodpercenkent 10-et fordul, vagyis percenkent 600-at, az mar 310 m/s keruleti sebesseg, ami mar az elmeleti maximumot kozeliti. Ezert tippeltem sacc per kb 360 -as fordulatot, ami legtobb helikopternel kb normalis lehet, es akkor ehhez tartozhat egy szokasos 30 kepkockas felvetel. Szoval nem kell hozza nagy sebesseg, de a zaridonek, biztos hogy miliszekundum nagysagrendben kell lennie, hogy a lapatok elessen latszodjanak.

    Amugy nekem is van kis helikopterem, azon en is meglepodtem, mikor megmertem, hogy 20-25 ezret fordul percenkent a rotor.
    Jo hogy meccsboksz meretu :) de sacc per kb 6-8 ezerre tipeltem volna es nagyon meglepett a 20 ezer folotti fordulatszam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák