Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Én úgy vásároltam karácsonykor 8-as szériás 55-ös TV-t (RU8000), hogy olyan céget kerestem, akinél normális áron lehet VA paneles TV-t venni. Náluk lehetett és képminőség terén elégett is vagyok, azt kaptam amit kerestem, miközben a TV gyors és jól kezelhető. 184e forint körül volt, ha extra garit nem számolom.

    Amivel megszívtam, az viszont pár dolog :) :
    -eléggé nyögvenyelős a youtube app, gyakran csak üres kockákat mutat a találatok helyett (ez másik szériás Samsung TV-n is ilyen)
    -vannak problémái a 4TB külső hdd kezeléssel, nem mindegy, hogy mikor és hogyan dugod be
    -van olyan 4k filmem, amit lejátszik usb3-as pendriveról, de az említett szintén usb3-as külső hdd-ról nem, vagy nem mindig
    -fel sem merült bennem, hogy már nem játszanak le xvid kódolású fájlokat a samu TV-k. Értem az okát, de vannak egyéb formában beszerezhetetlen felvételeim amiket konvertálhatok át x264-el. Megcsinálom, csak hát plusz munka mikor az xvidet anno a legutolsó dzsunka "dvd játékos" is vitte. Így is elég nagy méretű a TV szoftvere, nem hiszem, hogy probléma lett volna meghagyni benne az xvid dekódert...
    -minimális időd van észrevenni, hogy kijött egy frissítés a TV-re, így ha megoldást vársz valami problémára, akkor rá kell nézni időnként, hogy vajon frissült-e már magától.

    *mondjuk nem hiszem, hogy másik hasonlóan komplikált szoftverű TV-vel ne lettek volna hasonló gondjaim, de hát túl sokat szeretnék :DDD .

    #14 Balika911:
    Érdekes a Netflixen a 1080P.
    Pl. a Battleship valami borzasztóan rossz minőségben van fent 1080P-ben (bármelyik torrentes feltöltésnek jobb képe van, nem is értem), viszont nemrég megnéztem a Shaft c. filmet ami szintén 1080P, ott aztán minden hajszál látszott.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bozont #50 üzenetére

    Kábeles neten van, bár csak 100MBit-es. Azt vettem észre, hogy ha átmegyek pl. a játékok kategóriára, majd vissza a kezdőkategóriába, akkor gyakran hirtelen megjönnek a videók.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #54625216 #61 üzenetére

    Ez egy kicsit túlzás, főleg azzal nem teszel jót a képminőségnek, ha mindent letiltasz a TV-ben.

    A nem smart TV-vel meg úgy lehet járni, mint haverom. Ő direkt nem smart TV-t vett azért, hogy ne legyen nála okosabb a TV (ez az ő szavajárása)... Ennek eredménye egy olyan TV lett, amivel ha szeretnél filmet nézni külső adathordozóról, akkor le is játszik kb. minden harmadikat, annyira válogatós...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz mad823 #65 üzenetére

    Ugyanakkor nem várható el az átlagembertől, hogy pl. tudja mi a különbség egy VA meg egy IPS paneles TV között, hogy az egzotikusabb gyártói elnevezéseket mint Q-Led meg társai már ne is említsük.
    Aztán jön a meglepődés, mikor a HDR-es gyönyörűen színes demó videó után otthon nézne valamit ami éjszaka játszódik de bukta az egész az egyenetlen IPS glow miatt...

    Én mondjuk ekkora összegű vásárlásnál mint amibe egy TV kerül azért eléggé utánaolvasok, hogy mégis mit tud ennyi pénzért az adott termék és az alapján döntök. Ez szerintem a ritkábbik hozzáállás.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz MeszesKPT #93 üzenetére

    Hát, látni mindenki látja maximum nem tudja, hogy mit lát és beletörődik...

    Armagedown: mire telepítsem?

    kpbendeguz: Van ott a tévében mozgáskövetést segítőtől kezdve kontrasztjavításig mindenféle opció. Ezeket mind kikapcsolod?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #54625216 #97 üzenetére

    Ebben szkeptikus vagyok, mert ez feltételezi, hogy maga a panel helyesen vissza tudja adni azt, ami felvételen van. De ez sajnos nem így van, mindegyik panel típusnak van valami hátránya és előnye is a többihez képest de egyik se tudja a tökéletes reprodukciót.

    Én úgy egyébként a gyári default szín, kontraszt meg fény beállításokkal nem szoktam barátságban lenni. A VA paneles tévémen pl. a gyári beállítás túl sok háttérvilágítást használt, amitől szürke fátyolos volt a sötétebb felvételek képe, hatékonyan kiiktatva a VA panel legfőbb előnyét, nem is értem...
    Hasonlót tapasztaltam a VA paneles monitoromnál is, ráment 1 óra mire sikerült úgy beállítani, hogy a fekete az tényleg fekete, miközben a színek is olyanok amilyennek lenniük kell.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #54625216 #100 üzenetére

    Emellett szerintem van amit ki sem lehet kapcsolni. Haver 8-as szériás Samsung qled tévéjén meg az én VA-s tévémen is természetellenesen élénk zöld a fű színe, gondolom h. feldobják a sport közvetítéseket.
    Nem zavaró a dolog, jól is néz ki, csak tudom, hogy a valóságban nem ennyire túlszaturált a zöld fű. :))

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák