Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    Élmény olvasni a sok jóindulatú megjegyzést. Ha egy magyar állami pénzen felhízlalt magyar vállalat sikeres az TRAGÉDIA, de ha ugyanazt az adófizetői pénz KÜLFÖLDI cégek profitját gyarapítja, az teljesen rendben van. Merthogy az állami milliárdok mindig is mentek, a kormányszervek, hatóságok, minisztériumok nagymegrendelők voltak és lesznek.

    Javaslom a sok ultramodern, haladó gondolkodási fórumtársnak a Csebol szakkifejezésre történő rákeresést, hogy képbe kerüljenek, hogyan is hozták/hozzák helyzetbe a nemzetgazdaságok azokat a nagy cégeket, amikre ma csillogó szemmel, a haladás éllovasaként tekintenek (külföldön, pl. Nálunk is). Amerikáról meg inkább nem is beszélek.

  • paljani

    aktív tag

    válasz hibavissza #22 üzenetére

    Leghalványabb fogalmad sincs a témáról, amiben fröcsögsz, az sajnos látszik. Legalább odáig juss már el (meg a többi tudatlannak is javaslom), hogy elmész a honlapjukra és megnézed a portfoliójukat, ne nekem kelljen már ideirogatni. A tudatlanság szerencsére olyan állapot, amiből kis szándékkal/akarattal kit tudja billenteni magát az ember. Értő olvasás után sok idióta kérdéstől megkíméled a fórumközösséget (meg engem is).

    Első körben nem is az a kérdés, hogy mit tudnak eladni külföldre, hanem, hogy helyi kompetencia birtokában mit nem kell megvenni külföldről. Ennek rengeteg előnye van továbbá részben nemzetbiztonsági kérdés is és a helyi munkaerőnek is jó (pl. Nem kell egy NAV rendszert egy német multinak üzemeltetni, indiába kiszervezett üzemeltetőkkel.) Komplett informatikai rendszerintegrátor nem sok van hazai kézben, holott ez stratégiai kérdés minden országban. Erről oldalakat lehetne írni, de nem gondolom, hogy megéri pont ide, ebbe a topicba.

  • paljani

    aktív tag

    válasz janos1988 #28 üzenetére

    Válasz: Az egyik legkomolyabb ha nem a legkomolyabb szakembergrárda van náluk (magyar tulajdonú cégek közül). Hát így, ha ez válasz a kérdésedre. Amúgy ez a helyzetbe hozás, így lehet nagyra növeszteni egy céget, hogy aztán majd nemzetközileg is legyen esélye, a más kormányok (pl. Német/Francia/Brit) által támogatott multik ellen. Business as usual.
    @ricsip: Továbbra is csak vernyákolsz, érdemi információk és tudás nélkül. Ezt így hagyjuk, ez a fórum nem arról szól, hogy az elbaszott politikai nézeteidet idefosd (a.k.a “lölözés“ értelem és vég nélkül). Amúgy több ismerősöm dolgozik ott, nemhogy el nem jönnek, hanem még mennek is át hozzájuk. Fingod sincs arról, amit fikázol.

  • paljani

    aktív tag

    válasz DasH_001 #32 üzenetére

    Nem hinném, hogy bárkit zavarna, hogy sikeres egy magyar cég, sőt azt is lefogadom hogy jobban örülnek, ha külföldi helyett egy talpraesett hazai vállalkozás nyer meg projekteket.
    — Itt szeretnélek megkérni, hogy olvasd el az első 25 hozzászólást. Aztán rájössz, hogy van sapka/nincs sapka esete van, ezeknek mindegy csak fröcsöghessenek. Tények nem zavarják őket.

    Gyanítom, hogy ezeket a projekteket egy ügyesen felépített állami cég is meg tudná csinálni, csak akkor maradna a pénz az államkasszában és nem lehetne yachton elkurvázni.
    A MÁV és az MVM infós leánykáiból lehetne ilyet gyúrni, csak senkinek nem érdeke.
    — Nem lehet ilyet, mert az “piactorzító” / “diktatúra” / “versenyellenes”. Az ilyen kezdeményezéseket azonnal elkaszáltatnák Brüsszelben. Amúgy nem maradna pénz ekkor sem az államkasszában, ha marad benne egy forint is akkor a kíróvó/felosztó szerepköre az államnak sérülne.

    Nem vígasz, hogy Koreában és az USA-ban is így csinálják, ahogy az sem hogy a szocik alatt sem volt jó. Most sem az.
    — Igen, legalább te látod miről van szó. Minden politikai banda a saját támogatói körét hozza helyzetbe, amióta világ a világ. Ez nem feltétlen rossz, ha és amennyiben az ilyen ricsip féle agyhalottak tovább tudnak lépni ezen akkor látható, hogy ebből akár nemzetközi szintű cégek (Pl. Samsung/Hyundai/Sony stb.) is kinőhetik maguk, akik aztán a saját lábukon is megállnak a nemzetközi porondon. Addig marad a kis pénz kis foci. Aztán jönnek a nagyok és letarolnak mindent. Egyszerű paraszt meg néz, hogy hát nem ezt ígérték...

  • paljani

    aktív tag

    válasz hallador #42 üzenetére

    Lehet tolni amit tolsz, csak össze ne keverd a valódi koreai történelmet a magyar szürrealitással. Mert az nem megy.
    — Te hoztad ide és keverted össze a kettőt (propaganda érdekeidnek megfelelően elferdítve ofkorsz). Én a mintáról beszéltem és nem az adott ország történelméről. Nice try...

    A T-system annyira német multi mint amennyire a 4ig valódi üzleti alapokon működő integrátor, semennyire. Ha benne vagy az iparban, akkor tudhatnád, hogy nem véletlenül van T-system és ITSH. Nem véletlenül van Magyarországon T-system, mindenhol máshol meg ITSH. Nem véletlen akart egyesülni a két legnagyobb magyar mutyi kollektor, csak hát ugye a nyugati cégek hamar kiugrottak volna a T-System supportból, akkor meg nincs már piac...
    — Na innen már mosolyogva olvasgattam tovább. Lövésed sincs ezekről a cégekről. Kezdjük úgy, hogy mindenhol van T-Systems és csak magyországon van ITSH. Nem német multi a T-Systems? Ezen felröhögtem. Na mesélj, akkor mi? Amúgy nem akart egyesülni senki senkivel, a 4iG akarta megvenni a magyarországi T-Systems egyes üzletágait, csak nem jött össze (a T elkezdte transzferálni a szaftos szerződéseket házon belül, a kiüresedett üzletágak meg nem értek annyit a 4iG-nek, amennyit a T kért érte - szívesen az infót).

    A többi netto fasságra már nem is válaszolok, süt belőle a tudatlan kisember dühe. Van egy jelző: Talpraesett. Nos ez végigkíséri az egész kommentedet ezzel jellemzel minden más céget, aki nem a 4IG DE nincs mögötte tartalom. A lényeg, hogy mindenki más talpraesett csak ők mocskos-mutyi-politikai cselédek. Volt szerencsém az alapítókkal beszélgetni személyesen annak idején, ha valaki talpraesett akkor ők nagyon azok. Eleve egy kurva nagy vicc olvasni az IBM-et mint pozitív példát bármilyen összefüggésben ami nem mutyi meg nem politikai hátszél. Na mindegy, amikor IT szektorban 30-50 éves stratégiákról hadoválsz akkor rá kell jönnöm, hogy az igazi fotelszakértő vagy aki innen-onnan félinfókat felszedve durrogtatja a politikai propagandáját miközben a valódi üzleti világról és azok történéseiről fingja nincsen. A hasnolóak meg tapsolnak hozzá. Atyaég, remélem nem nekem dolgozol...

Új hozzászólás Aktív témák