Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz parandroid #7 üzenetére

    Sajnos sokaknak a facebook a világ. Képtelen a való életben komolyabb sikereket elérni, ezért egy könnyebb és egyszerűbb világba menekülnek. Amúgy igaz a PH! nem facebook, de valamilyen hasonló és mégis itt találsz :P .

    Félreértés ne essék, nem vetem meg a technolgiát, de sok olyan területre tört be ahova nem biztos, hogy be kellett volna. Van okostelefonom és ki is használom az "okos" részét is. Sőt saját szervert üzemeltetek otthon és egy pár rokonomnál. Részben okos TV-nk van. És most valamilyen kis gépen gondolkozom, mert unom a nehéz laptop cipelését. Mindennek a tetejében programozó is vagyok. Viszont azt látom, hogy sok ember nem feltétlenül arra használja a technológiát, amire - én gondolom - kellene. Nekem a technológia azért kell, hogy egyszerűsítsem azokat a dolgokat, illetve gyorsítsam a dolgokat, hogy aztán a megspórolt időt értelmes dolgokkal tölthessem el mondjuk a családdal és rokonokkal. De van amit ígyis elutasítok, mint pl. GPS. Igenis veszem a fáradtságot és megtanulom, hogy mikor merre kell menni és edzem a memóriám és a tájékozódási képességem, mert a technika mindig akkor hagy cserben, amikor baj van. Vagy akár a feleségemmel kettesben elmenjünk színházba/étterembe/akárhova. Persze ilyenkor szokott az lenni, hogy van egy kis levegőben lógott idő, akkor gyors előkapja a telefont és megnézni az email-jeit. Erről már lassan kezd leszokni és kezdi megérteni, hogy ilyenkor nincs kütyü. Beszélgetni kell és nem facebook-n hanem szemtől szembe. Hallhassam, láthassam mert nekem, mint ember erre van szükségem. Akivel lehet inkább telefonon tartom a kapcsolatot, mint email-en, ha személyesen nem megy. Vagy a tesóm barátnője. Ülünk a 2-es villamoson aki nem tudná Európa egyik legszebb villamos vonala* és a Parlamantnél elővette a telefonját és elkezdte a barinőinek (:W) írni, hogy "jaaj milyen szép helyen villamosoznak" . Mi meg, ha már sokszor láttuk is, de örömmel vesszük az örömüket, hogy ilyenben lehet részük és nem kezdünk el telefonozni. Éttermben szoktam látni ifjú párokat egymással szemben ülnek és nyomkodják azt a sz.rt, de ami jobb, amikor jön a kiscsalád várják az ebédet/vacsorát és a három gyerek nyomkodja szintén azt a sz.rt a szülők megpróbálják őket beszéltetni valahogy. Itt vagyok 26 éves és ezt végtelenül szánalomra méltónak érzem, de kövezz megérte.

    Igazából bele gondolva nem a kütyükkel van a baj, hanem azok felhasználójával... :(

    * 2012-ben a villamosvonalat a National Geographic 7. helyen beválasztotta világ tíz legszebb villamosvonala közé. [link]

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Lacok

    őstag

    válasz parandroid #7 üzenetére

    "...vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben, mint pl. a társaskapcsolatok."
    Például facebook? ;]

    Ez ütött! :C

    "Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Új hozzászólás Aktív témák