Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz b. #202 üzenetére

    A multiGPU-nak akkor lenne értelme, ha rendre hozna legalább 5-10%-ot a CPU-ba integrált GPU.
    Ez volt igazából a méregfoga régen, még az ötlet szintjén, hogy 10% akár meg is lehet alsóközép dedikált mellett és ezt milyen király, mert a CPU-ba filléres levilágítani a GPU-t is és akkor az alsóközép VGA-knak meglesz az a +10%. amivel megfogják a középkategóriát.
    Ment az átszellemült belelkesedett áradozás, hogy atya ég mekkorát léptek az APU-k és majd APU&GPU CFX micsoda királyság jön itt kérem…
    Ja, nagyon király tényleg, de hagyjuk nem is érdekes igazából.

    Szerintem teljesen irreleváns, hogy a felbontás emelkedésével növekszik e a képátló vagy nem. Pont a Rift bizonyította be nekem, hogy még mobilra is kell a 4K, amiről azt gondoltam volna, hogy oda aztán mi a fenének.
    Akkor most képzelj el egy akár ezer Ft-os karton vackot, vagy drágább kényelmesebb bőrt, tökmindegy előveszed, beleteszed a telefonod és a fejedre húzva akkorában nézed a filmet a vonaton, repülőn, mintha a moziban lennél. Nem királyság?
    Ami fejlődik, azt hagyni kell.
    A magasabb felbontás nagyobb grafikus teljesítményt igényel és a GPU-knál teljesen bedugult az egész. Nincs rendes fejlődés. A panelek nagyon mennek, már 8K pff hát mekkora teljesítmény kellene? Itt nagyon sok hiányzik, nagyon bedugult. Ez a kripto akkora kárt csinált, beláthatatlan és még mindig nem tünt el, még mindig számolják :W

Új hozzászólás Aktív témák