Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz stratova #6 üzenetére

    Igen, de az AMD több részre osztja. Az ARM-os megoldás csak a piac egyik szeletét fedi le (egyszerűbb kiszolgálói feladatok), míg a másikra lesz az APU, ugyanis a MapReduce applikációkhoz, az offload memcached technikához és a nagy adathalmazok kezeléséhez az integrált GPU a legalkalmasabb. Később szerintem a többi cég is ebbe az irányba megy, csak kell egy GCN-szerű GPU architektúra hozzá, hagyományos GPU ilyen irányra nem jó. Az Intel szerintem ezért vette meg a ZiiLabs-ot, mert sokkal hatékonyabb a IGP-s feldolgozás ezekben a szituációkban.

    (#17) Sanya: Természetesen a Brazosból is építhetnének Dense szervert, de logikailag nincs értelme, mert egyrészt nem ide tervezték, másrészt kvázi kész az új fejlesztés. Abból lehet ilyen megoldás, de szerintem egy külön fejlesztés lesz ide, amibe az AMD már integrálja a megvásárolt Freedomot. A Kabini biztos nem tartalmazza majd ezt.
    Ezek igazából az első használható szárnypróbálgatások. De hasonlót jó ideje lehet vásárolni a SeaMicrótól. Az igazán ide való platformok a következő generációval jönnek, és már nagyobb integráltságot kínálnak. Persze valahol mindig el kell kezdeni, nincs is ezzel baj, de valóban ... egy-másfél év múlva sokkal jobb platformokat is lehet majd vásárolni. Mondjuk azt kétlem, hogy 54 dollárért adnák. Ez azért ilyen olcsó, mert technikai értelemben inkább tekinthető nulladik generációs terméknek, csak kihozták.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz stratova #24 üzenetére

    A Kabinire nincs értelme. Az AMD-nek van fabric technológiája. Azt integrálva érdemes használni, mert akkor mindenki mással előnybe kerülnek. Persze működik külön vezérlővel is, de ha már megvették, akkor olyan dizájnt kellene csinálni, amiben az előnyök kihasználhatók.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák