Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WhiteWalker

    nagyúr

    válasz -Skylake- #28 üzenetére

    Igazad is van , viszont!
    Megjelenéskor miért is kerül ugyanannyiba a digitális játék? Hiszen nincsenek rajta azok a költségek amik a lemezesen. Gyakrolatilag lehetne megjelensékor akár 25%-kal olcsobb is , nemdebár? :U
    ( vagy preorder rendeléskor kapjon a kedves user már kedvezményt ha már nálunk hagyja a pénzét, a különbözö előrendelői skinek és marhaságok pont nem mérvadó)

    Jah és a mikrotanzakciós lehuzásokrol ne is beszéljünk... :W

    Nekem ne mondja senki , hogy ennyire kell a zsé , meg, hogy szegény studiók és fejlesztők ... persze , miközben lehet olvasni hogy ha egy játék patentra van megcsinálva eladási rekordokat és bevételt döntöget pl GTA V , RE Remake és még sorolhatnám... csörög a kassza és repkednek a dollár 100 milliók..

    [ Szerkesztve ]

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz -Skylake- #28 üzenetére

    "Mit gondolsz, mennyi a fizikak hordozo teljes koltsege 1 lemezre levetitve ? Merete tulajdonkepl nincs, 1 kontenerbe tobb szazezer peldany elfer, raktarozasnal megintcsak meretebol/formabol adodoan rettenet egyszeru, mennyi ez a koltseg lemezenkent ? Galans leszek, legyen egy ezres/lemez. Ezzel a 20k-s jatek 19k lett. Neked ez miert szamit, ha 10et sem adsz erte ?" 1000Ft/lemezre taksálod? Tok, lemez, borító nyomtatás, kis füzetecske nyomtatása. Ezek tényleg megállnak 1000Ft alatt. A legnagyobb része pedig a logisztika és a kereskedői hálózat haszonkulcsa. Jelentős különbségnek kellene lennie egy digitálisan értékesített tartalom és egy bolti lemez között. Van?
    Egyébként pedig kár az ő személyes nézőpontja szempontjából megkérdőjelezni az igazát. Még ha közvetlenül nem is érdekelt, attól még lehetnek jogosak a felvetések. PL. Ha kiállnék a mozgáskorlátozottak jogaiért, és kritizálnék egy-két tv. és/vagy jogszabály módosítást, (mint ahogy történt is) annak hasznosságát vagy értelmét úgy, hogy nem vagyok mozgáskorlátozott, akkor ez már önmagában aláásná az érveim heyltállóságát? Egészen egyszerűen, Nem.

    ""csak a bevételt nézi, meg hogy vehessenek még 2 nyaralót Malibun."

    Erre meg csak annyit, hogy aki olyan ceget uzemeltet, amibol ilyen penzek jonnek ki, az nyugodtan vegyen. Epp az a lenyege a sok penz megkeresesenek, hogy sok penzt lehet elkolteni. Ez semmi tobb, mint puszta irigyseg." Túlságosan messzemenő követekeztetés azt állítani, hogy irigy lenne, csak azért, mert helytelennek tartja azt az életvitelt, ha valaki ennyire meggazdagszik másokon. Ez ideológiai, világnézeti kérdés is lehet, teljesen függetlenül irigységtől. Bár azt nem állítom, hogy tudom. Legtöbbjünk magunkon is meglepődnénk, ha jelentősen megváltozna anyagi lehetőségünk. :)) De ettől függetlenül csak ki akartam fejteni, hogy ez az offenzív hangvétel, rohadtul nem segíti a társas kommunikációt. :R

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák