Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdt89

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #16 üzenetére

    +(#17) TESCO-Zsömle:
    Tökéletesen leírtad a Horizon 4 miként készült /persze tudom-tudom kivéve a hatalmas pályát/ :R :C

  • rdt89

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #19 üzenetére

    Csodálatosnak nevezném azt a szenvedélyt amivel a TDU-t isteníted, nekem sajnos valamiért sose tudta a figyelmem megragadni, de tény, hogy sokáig etalonnak számított a kategóriájában. Nekem kb. a Horizon van ilyen szinten mint nálad a TDU és szomorú igaszság, de csak a Horizon-ba bízhatsz, hogy az 5-el elhozza az új generációra az általad kergetett álmot, mert ott van azért bőven pénzmag és a WRC-s srácok nem hiszem ,hogy fogják hozni azt a szintet amit anno rongyig játszottál. Ne legyen igazam, de ők nem AAA játékokat tesznek le az asztalra, csak gyors hasznot hozó fél munkákat, de ne legyen igazam, mert az új WRC minősége köröket vert az eddigi munkájukra. Szerintem a Hoirzon sebességérzetével sincs baj, ott is már 300 felett minden begyorsul, mint a hasmenés. 2008 óta mióta xbox került véletlen a tulajdonomba, felfedeztem a Motorsport és Horizon adta autós örömet és azóta akármilyen autós játék kerül bemutatásra, nem tud 30 percnél tovább lekötni, gondolom a minősége miatt is, mert azért az elmúlt 10 évet nézve nem volt annyira elkényeztetve sok fejlesztőtől az ember. Tény, hogy a TDU-ba leállítható motor, fel-le kapcsolható fényszóró olyan apró nüanszok amik képesek rengeteget dobni a hangulaton. Remélem az új TD ha grafikára nem is /nem feltétlen az adja a szórakozást egy játékban/, de élményre visszahozza az első rész által okozott élményt! :R

  • rdt89

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #21 üzenetére

    Nagyon hosszan el lehetne beszélgetni a dolgokról, de nem akarom off-ba dönteni a topikot. Teljesen megértem amit írsz. Nem tudom mikor játszottál utoljára a Horizon 4-ik részével, de hónapról-hónapra a rajongók kedvéért mindig csempésznek bele valami kis plusz újítást és az a végtelen szabadságérzet, hogy árkon-bokron mehetsz keresztül-kasul egyszerűen nagyon jó. A térképen az összes ikon kikapcsolható, ilyenkor semmi nem zavar a krúzolgatásban, én a sebességérzetet nagyon jónak találom, a fizikát is inkább érzem közelebb a Sim-hez mint az árkádhoz, ezzel nem azt mondom, hogy fél Sim, csak ha minden segítség ki van kapcsolva a hőmérséklet változástól az esőig minden érezhető a kocsin vezetéskor, akár verseny közben is. Ma feltettem a Crew 2-t, de 5 perc után le kellett törölnöm, egyszerűen botrány, a TD-ről videókat néztem, tényleg nagyon sok ötlet van benne ami a Forza-ba is jöhetne. Azok az apró de hangulatfokozó dolgok, mint a Lámpa kapcsolás, indexelés, vészvillogózás, motorleállítás, fedélzeti számítógépek adatmegjelenítése. Nos a open world sim vezetésre meg annyit, hogy állítólag ennek a generációnak voltak határai ami miatt nem bírta, szóval ha igazak a pletykák /általában nem azok/, akkor valóra válhat ez az óhaj. De továbbra is azt tudom mondani, ha csodát vársz Open World autós játéktól azt a Horizon tudja szállítani, vagy fogja. Na de ha a TD új része tényleg minden szinten hozni fogja az első részt és keresni fogom a megjelenés vagy tesztek alatt a kommentedet mindenképpen kipróbálom én is. Remélem lesz a Horizon-nak méltó ellenfele, mert a konkurencia mindig jobb ötleteket és játékokat szül oda-vissza. :)

  • rdt89

    addikt

    válasz XuChi #23 üzenetére

    Azért a 4 évszak eléggé elvette az időt, de annyira nem nevezném kicsinek a térképet, bár inkább legyen kisebb mint alig legyen benne pár autó. Nálam a Crew 2 a kritikán aluli szint már 5ször futottam neki, de ilyen áron nekem nem kell nagy térkép... :(

  • rdt89

    addikt

    válasz XuChi #25 üzenetére

    Először a grafikája olyan idegesítő és steril, meg túl szögletes minden /ilyen szempontból a Motorsport 7 is irritáló számomra/.
    Másodszor az irányítás az valami majdnem NFS-es agymenés, pedig a repülő-hajó-kocsi kombó nem lenne rossz, de mikor a repülőről-kocsira váltásnál fogja és odahajítja a kocsit a levegőbe, az meg beesik egy random ház elkerített zugába és ki se lehet jönni és nem lehet járművet választani, az is kicsit rossz szájízt adott, főleg 4ször egymás után. De a repülős látótávolság és az alattam lévő tárgyak "elkockásítása" és ezáltal mondjuk ki igénytelen megjelenítése is zavaró. Az első részt élveztem, ezért vettem meg a 2-t és nem kértem refound-ot, mert mondtam majd még próbálkozok vele, de már így 5ik alkalommal is elindítottam és egyszerűen azt éreztem, hogy ez egy sz.r, szinte taszít és így nem tud a nagy pálya élvezete se izgatni. A Hoirzon 4 térképe lehet, hogy nyúlfarknyi ehhez képest, de valamiért megjelenés óta /lassan 2 éve/ nem tudom letenni. Mondjuk sokat hozzátesz a jelenleg 699 féle külön autó amit tartalmaz a játék, vagy a heti kihívás, vagy a havi frissítés és újítás, de a Horizon-ra is haragszok, mert volt nekik is az első résztől jó ötletük, amit folyamatosan az újabb részekből kifelejtettek vagy bele se tettek. A TDU index-ablaklehúzós-motorleállítós kombója azért elfért volna egy ennyire tökéletesen megalkotott játékban, főleg, hogy néha annyira el tudja a környezet vonni a figyelmedet, mikor az évszakoknak megfelelő állatok rohangálnak, van, hogy verseny közben egy szarvas kifut eléd vagy megijjed tőled, te meg reflexből elrántod a kormányt, vagy mikor a földúton kakasok armadája repked a pofádba. Az a kis térkép minden porcikájában él, minden évszakban van valami amitől van, hogy megállsz egy helyen a kocsival és nézed a tájat, ahogy a madársereg beborítja az égboltot, ahogy a nap lenyugszik vagy ahogy a jóidőt egyszer csak eső váltja és elmossa a tájat és elkezdenek tócsák megjelenni mindenfele. Annyira sok apró és mesteri grafika van megkomponálva egy címbe, hogy a hibái ellenére a mai napig annyira gyönyörű az a játék. A Forzavista mód valami hihetetlen, hogy körbejárhatod a kocsid és beleülhetsz, mindent kinyithatsz, beindíthatod a motort. A lakások ahol a kocsit nézegetheted vagy éppenséggel a tuning vagy finomhangolás amit a kocsin végezhetsz nagyon aprólékos. Vannak olyan autók amikre van Body Kit szett, vannak japán autók amiket lehet szépen optikázni. A belső nézetes állítható driftkamera is olyan plusz élményt ad a játékhoz. Van, hogy csak azért kapcsolom be, hogy nézzem az idő múlást a játékban van, hogy csak bóklászok, megnézem a nevezetességeket, van, hogy mindenkit kihívok a pályán egy fej-fej mellettre, van, hogy nyári éghajlaton felcsapok egy Cabrio-t és benyomok egy 64.4km-es Góliát versenyt és élvezem. Mindenkinek más autósjáték jó más miatt, TESCO-zsömle TDU rajongása elismerésre méltó. Azt viszont szerintem senki se tagadhatja, hogy jelenleg a legjobb Open World autósjáték a Horizon 4 és ha lenne méltó konkurenciája még ennél is sokkal jobb lenne, mert a gyártók versenye nekünk szűl jó végtermékeket. :)

Új hozzászólás Aktív témák