Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coyote2000

    őstag

    válasz rOwLeY #1 üzenetére

    nem gáz ám annyira a Motomenü, nagy nokia-fan létemre (és ezt sokan tudjátok itt a fórumban ;) ) mégis megtetszett, és belezúgtam a SLVR L7-be.
    A menüje addig szar, amíg át nem alakítod Nokiásra. Első nap megtettem. Ugyanúgy sorba rendezhetem a cuccokat, mint anno a 6680asomban. MInden egyes almenühöz lehet linket kapcsolni (gyorsindítás), nincsen előre szabott lista, amiből választani lehet. Standby módban 9 gombot lehet gyorselérésre programozni (plusz a numerikus gombokat a telefonkönyv-bejegyzésekhez.)

    Megmondom őszintén, a Nokiához képest találtam fogyatékosságokat:
    - nem tudja külön megjeleníteni a belső telkönyv és a SIM kártya tartalmát
    - nem tudok turkálni más telójában a tudta nélkül, bluetoothon át (lásd SE K700, Symbianos Nokiák)
    - nem lehet egy utasítással törölni a teljes tartalmat a telkönyvből (csak egyesével)

    (Állítólag a fentieket javítják, a legújabb szoft már tudja ezeket.)

    Ugyanakkor az előnyök:
    - gyors menü
    - ugyanolyan egyszerű kezelhetőség, mint a Nokiánál, csak a két navigomb helyet cserélt
    - az első látásra logikátlan elrendezést fél óra alatt teljesen személyre lehet szabni, ahogy nekem tetszik, (ezt nevezem nokiásításnak :DDD)
    - a Motorola Phone Tools nem egy szarláda, mint a PC Suite. Stabil (!!!), gyorsabb és sokoldalú(bb).
    - a beépített zenelejátszó többet tud mint az S40-es Nokiáké.
    - játékok mellett hasznos Java progik is vannak rajta (DAP, Keycriteria)
    - nem fogadott hívás vagy SMS esetén kb kétpercenként pittyenik egyet, ezt más telcsikből hiányolom, nagyon jó dolog.
    - a hívás 55. másodpercében pittyenik, ha beállítom - ez mániákus takarékoskodóknak kiváló funkció. A Nokiák még a hívás időtartamát is csak a hívás után írják ki - kivéve ha belelépkedsz a megfelelő menübe az időmérőkhöz - beszélgetés közben.

    Ennyit a szoftról. Bevallom mindig utáltam a motorolák szoftját, de a V3i-vel nem csak a külsőre gyúrtak. És ezt a fejlettebb, emberbarát szoftot kapják az új Motók is mind.
    Témákkal teljesen személyre lehet szabni a tellát, kb az S60-as Nokiákhoz tudnám hasonlítani: az elhelyezés és működés is változik némiképp egy-egy témával! Az enyém például olyan, mint egy iPod. Az ikonok és animációk meg a macOS-t idézik.

    Aki nem hiszi, próbálja ki. Nokia-fanoknak (amilyen én is voltam/vagyok), különösen ajánlott. Kóstoljatok bele :C


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák