Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • greenface

    aktív tag

    Értsétek már meg, a világon eladott PC-k elenyésző %-át adják az egyénileg, a user által összeállítottak. USA-ban, az EU-ban az emberek túlnyomó része úgy vesz gépet, hogy bemegy a boltba és ''kérek egy számítógépet!'' ( (Ez különben önmagában nem baj, ez minden terméknél így van - nem érthet mindenki mindenhez. Ő csak dolgozni és/vagy szórakozni akar a géppel, nem érdeklik a technikai részletek.) IBM, Compaq, stb. nagy márkákban bíznak, az eladott gépek nagy része márkás, komplett gép. Azaz az esetek túlnyomó többségében NEM A USER VÁLASZT Intelt v. AMD-t, hanem a sz.gép gyártók. Innen kell közelíteni a témához, nem onnan, hogy 'hülyék az emberek, mert Intelt vesznek jó drágán...'

    A sz.gép gyártókat viszont aligha lehet azzal vádolni, hogy nem értenek hozzá, nem térképezik fel a piacot, nem igyekeznek a legversenyképesebb áron a legjobb (leggyorsabb, legmegbízhatóbb, stb.) terméket kínálni - nekik ez élet-halál kérdés, erről szól a piacgazdaság. És akkor, kérdem én, miért választják szinte kizárólag az Intel procikat, ha azok még egy picivel drágábbak is?

    Higyjétek el, ezres-milliós tételben bizony kevesebb gond van az Intel alapú gépekkel, mint az AMD-kel. Természetesen ha vki ért a gépekhez valamennyit, saját maga rakja össze, konfigurálja a gépét, figyeli a procihőt, bele tud nyúlkálni a bioszba, ha kell, fel tud rakni egy újabb chipset-drivert stb., akkor az utóbbi 1-2 évben valóban jobb választás volt az AMD. Én is AMD-t használok, mint írtam, és nem bántam meg.

    Félre ne értsetek, nem vagyok Intel párti, sőt. De azért nem csak a balszerencse, meg az Intel 'ármánykodása' akadályozza az AMD-t a piacszerzésben, vannak bizony olyan hiányosságai az AMD platformoknak, amelyek megakadályozzák a TÖMEGES (értsd. nagy gyártók általi) elterjedést.
    (Azt meg ugye meglehetősen nagy naivitás gondolni, hogy az AMD nem viselkedne az Intelhez hasonlóan, ha ő lenne piacvezető szerepben...)

    Bocsi a hosszú hozzászólásért...!

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Aktív témák