Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Romvr #26 üzenetére

    Nekem is olyan érzésem van, hogy hiába van a Google mögötte, ugyanakkora zsákutca lesz, mint anno a Google Plus és ezen semmivel sem tudnak változtatni. Ha nem nyomják, senki nem fogja használni, ha kényszeríteni próbálják, megutálják az emberek és csak azt érik el, hogy még a Gmail címet/Androidot is kerülni fogják, ahol tudják.

    Nekem csak annyiból lett volna érdekes, hogy egy házon belüli cucc nyilván jobban optimalizálható minden tekintetben (pl. aksi), mint egy third-party app. Habár nehezebben is iktatható ki (root, Xposed), ha mégis elcsesznek benne valamit (pl. Google asszisztens, amivel 8-10 óra alatt 0-ra merül az telefon).

    A másik veszélye pedig az, hogy a Google egyetlen lépéssel összekötheti az emberek Google fiókját, immár telefonszám alapján, miközben a Viber pl. abban is különleges, hogy van egy telefonszám (ami eleve adott és személytelen, lehet akár egy név nélküli, céges flottás előfizetés is) és a kontakt kapcsolatba tud lépni ingyen, illetve írásban nincs 160 karakter limit. De onnantól, hogy valaki idióta, egy kattintással le lehet tiltani és annyi.

    Itt meg vagy regisztrál valaki egy külön profilt (pl. Panaszkezelő Panni vagy Vevőszolgálatos Veronika) vagy a kontaktlistáján lévő emberek még esetleg valami hülye értesítést is kapnak, hogy "xy-nak születésnapja lesz 2 nap múlva. Biztosan örülne, ha meglepnéd valamivel."

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Romvr #26 üzenetére

    Pedig biztonsági szempontból a viber is egy jó nagy t*k*nlövés. Gyakorlatilag beszívja a telefonszámokat meg még pár más dolgot is, és felküldi szerverre, ott meg ki tudja mit kezdenek vele. Enélkül meg el sem lehet indítani a programot.

    Ezzel szemben a Telegramot nekem sikerült úgy használnom, hogy nem fér hozzá a telefonkönyvhöz. Továbbá itt is van e2ee (sajnos anélkül is lehet használni, azt nem értem mondjuk hogy minek).

    Vagy ami még jobb, az a Wickr, amit itt már írtam, az felmossa a padlót az összes ilyen tömegcset s**-ral :K

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák