Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz lezso6 #4 üzenetére

    Attol fugg,mit tekintunk veszteseges banyaszatnak.
    Ha azt,amikor tobbe kerul az aram,mint amennyit az adott pillanatban eladott coin er,akkor valoban valahol 200 kornyeken.
    Ha az is veszteseg, hogy vettel 8 db 3070et 500k/db aron,es 150-ert is hetekig hirdeted, vagy ki kellene termelni azoknak is az arat, akkor mar picit mas a keplet :D

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • floatr

    veterán

    válasz lezso6 #4 üzenetére

    Alapvetően a bányászok miatt van hiány. A legyártott kártyák nagy része el sem jut a nagykerig, ami pedig mégis, az azért olyan eszetlen drága, mert a manic miner megveszi 1 milláért is, majd később eladja használtan. Az eladott kártyák nagyja az ethereum hálóban köt ki.
    Most kapom a levelet, hogy 1660s "limitált számban" elérhető... tiszta vicc ez az egész. Nem tudom sajnálni a "befektetőket"

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz lezso6 #4 üzenetére

    1200-1500$ a határ kb., ha legálisan csinálod -> nem lopod az áramot, amortizációt, adót atb-t is beleszámolod. De mindegy is, mert mindjárt feleződik a hash rate.

    Hiány az pipa, de nem segít a dolgon. Mert hétköznapi ember erősen gondolkodna, hogy 300 helyett 450-ért vegyen kártyát játékra, míg a bányásznak mindegy, hogy 300 helyett 450-600-750-900k, mert az egyenlet rövidtávon még 900-zal is pozitív, majd növekedik a kockázat, amit úgy is leszarnak.

    Az mondjuk pozitív, hogy végre megjelent a kommunikációban az energiaszükséglet, hátha kibassza így a vga-s dolgokat.

    Chia-ban külön extra, hogy nem bántja a lakossági felhasználású 500-1000 gigás ssd-ket.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Chaser

    titán

    válasz lezso6 #4 üzenetére

    eszed tokja az...alapvetően:)
    bárkinek egyértelmű aki követte ősztől a vga-k árait és eltűnését - én pl igen, hétről hétre láttam hogy fogynak/drágulnak, és nem a karácsony meg chip hiány miatt... -
    de nagyon érdekes, hogy az eth pont nyár végén ugrott egyet, egyre többen beszálltak, míg a vga-k eltűntek, ajánlom megnézni különösen december-januárt eth szempontból...napjainkig
    tudom-tudom, a hirtelen megdrágult nagyobb hdd-k/ssd-k ára sem az új "bányászattól" drágult meg ( :
    és természetesen pont a vga hiánycikk számítógép komponensből, oda nem jut chip :d meg most már lassan hdd-be se fog chip jutni ;]

    másik topikba csináltam szemléltetésképp egy eth árat tavaly november elejétől aktuálisan napjainkig
    biztos nem ezért 1,3-1,5m ft egy 3090 véletlen sem kicsiny hazánkban, biztosan rengeteg ember van aki játékra veszi :K
    alt="" title=""
    csak annak a játéknak egy picit más a neve...alapvetően

    szerk:
    jah bocs, kw-os tápok is eltűntek/megdrágultak, hogy oda sem jutnak már chipek, milyen világot élünk.... ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák