Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz CPT.Pirk #30 üzenetére

    Ráadásul az M.2-es SSD-t viszonylag macerás betenni egy 2,5"-os SATA SSHD helyére... ;] (OK, tudom, van belőle olyan is)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #80439296 #42 üzenetére

    Hogy mi a bajod az SSHD-val... momentán az árához képest a leggyorsabb háttértár, amit 2,5"-os helyre be lehet tenni. A legolcsóbb 1TB-s SSD-k úgy 50e Ft körül vannak, egy ugyanakkora FireCuda meg 18-21e-ből megvan.
    Elég jól gyorsítja az apró, gyakran használt fájlok olvasását.
    Nem azt mondom, hogy jobb egy SSD-nél, de feleannyiba se kerül és HDD-hez képest jól látható a különbség - én pl a PS4-embe tettem egy ilyen 1TB-s FireCudát, a gyári 500-as vinyó helyett, ég és föld a különbség, hisz a gyakran használt mentések és az OS beleférnek a 8GB NAND gyorsítótárba...

    Nem is értem, miért nem tesznek minden HDD-be ekkora(vagy akár dupla) gyorsítótárat, kétlem, hogy az árán jobban meglátszana mint a teljesítményén...

    Mellesleg ebben a laposban van 1xM.2 és 1x2,5" HDD hely, utóbbi helyére nem tudsz M.2-t tenni, nagy fájlok szekvenciális olvasásában(pl filmek) viszont a SATA SSD-k sem annyival jobbak, amennyivel drágábbak.

    Aki meg videóvágásra veszi, az nem köteles megvenni az SSHD-t, nyugodtan vehet helyette nagy SSD-t, amíg a pénztárcája bírja...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz TheNewDawn #59 üzenetére

    Ja, te linkelsz egy fórumot, ami szerint ez egy nyilvánvalóan hibásan árazott termék, amit a legtöbben nem kapnak meg ennyiért.
    Én meg felmentem az általam leggyakrabban használt magyar webshopba(ipon), és megnéztem, mennibe fáj a legolcsóbb 1TB SSD. A tied 65e ugyanott.

    Értem, hogy szerettél volna eldicsekedni a jó vételeddel, de attól még érveléshez irreleváns.

    +1: a terra továbbra sem mértékegység-prefix, tessék felnőni és a helyeset használni

    (#62) Dr. Akula: figyu, ez továbbra is csak cache, nem teszi bele az egész nyomorult játékot, csak a leggyakrabban használt részeit(pl. setup.ini, mentés, az exe, esetleg az engine főbb részei), azok beleférnek.
    Egyébként senki sem állította, hogy kivált egy SSD-t, de egy jó köztes pont, olcsón - én pl. 17e-ért vettem az enyém tavaly, és egy PS4-be került, amit feketepénteken egy 1TB-s SSD mostani áránál alig többért vettem(~68e)
    A 2,5" azért fontos, mert laptopban(és PS4-ben :) )ritkán van 3,5"-os hely. Egyébként van 3,5"-os SSHD is, az 7200RPM-es HDD-re épül.
    "Tárolni pont ugyanolyan jó a sima HDD, az apró cache nem oszt, nem szoroz." - ez viszont kétségkívül így van

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #65 üzenetére

    Játéka válogatja... a CoD IW és MW4_Re pl. tuti nem a lemezműveletek miatt tölt egy pályát 10 percig SSD-n is. Skyrim, Witcher3, FIFA meg alapból nem tölt sokat. Ahol én nagy különbséget láttam, az pl. a Dragon Age Origins.

    Őszintén szólva a PS4-emben leginkább az OS menüt gyorsítja, esetleg a savegame-eket, oda elég, és mivel egy 500-as HDD helyére tettem be, kb 1-2000 Ft-t buktam egy ugyanekkora HDD vételéhez képest, annyit simán ér.
    PC-be én is beletettem egy M.2-es Samu 970 EVO-t a játékok alá, igaz csak 500 gigásat, mert arra volt keret. Ami meg nem fér rá az a 525-ös Crucial MX300 SATA SSD-n pihen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz pusszycat #67 üzenetére

    Nem hinném, nem RAID0-ban vannak. Nem is ír annyit bele, mintha SSD meghajtó lenne(írást nem cache-eli vele, csak az olvasást).
    A felvetésed annyiban érdekes, hogy a gyártó számolt-e az SSD cache megpusztulásával, és hogy kezeli le(pl. visszavedlik-e HDD-vá, vagy az egész megpukkan). Másrészt az SSD-ken is van cache, csak az SLC(az enyémben pl. 4+18GB), mi van akkor, ha az elpukkan?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    Cache-nek használva(pl így)?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #72 üzenetére

    + Seagate-ről beszélünk, a HDD valszleg amúgy is gyorsabban hal ki , mint az SSD cache ;]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #76 üzenetére

    És szerinted a FireCuda-ban mi mellé tették az SSD-részt? Tippem szerint Barracuda...
    WD Green tényleg nem nagy szám, talán ezért is szűnt meg a forgalmazása. Nekem 2db WD Greenből 1 pusztult meg, a másik egyelőre jó egészségnek örvend, remélem 50%-fölé nem nő az én kis mintámban a selejtarány...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #81 üzenetére

    Senki sem mondta, hogy a legjobb választás. Sebességben érezhetően jobb, mint egy HDD, árban meg úgy 30-50e Ft-tal olcsóbb mint egy hasonló méretű SSD. Kompromisszum.
    Onnan indultunk, hogy djkakukk nem érti, miért "nyomatják"(abba bele se mentünk, hogy egyáltalán "nyomatásnak" minősül-e az hogy beteszik HDD helyett egy gamer notiba), amikor lehetne betenni helyette 65e-ért SSD-t is. Válasz: az ára. Miért nem HDD? Mert annál érezhetően gyorsabb, és alig drágább(HDD-modelltől függően 3-6e Ft-tal).

    "Nem szűnt meg, csak átnevezték Bluera" - igaz, de a tag végén levő RX elárulja(az "igazi" Blue tag-je RZ-re végződik), és maga a sorozat valóban megszűnt.

    Megbízhatóság kapcsán vicces, hogy pl. a Backblaze statisztikáiban rendre jól teljesítő HGST szintén egy WD brand, és nem lett rosszabb, mióta nem a Hitachié.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Noukoum #84 üzenetére

    Akkor alighanem rosszul számolod.
    1TB SSHD ~20e
    1TB SSD ~50e (2.5" SATA, ez a legolcsóbb) -> különbség: ~30e
    1TB Samu 960/970 EVO ~65e -> különbség: ~45e
    1TB Intel 545s ~90e -> különbség ~75e

    Egyetlen esetben jön ki ~20e-re, ha beleszámolod a nagyobbik gépbe mellé rakott 256 GB-os M.2 SSD-t is(Samu 860 ~20e), és a kettőt együtt helyettesíted be, vizont akkor buksz 20% tárterületet, és még kisebb a teljesítmény-különbség.

    Szvsz csak akkor éri meg, ha nagyon kell a teljesítmény ott ahol érezhető is és/vagy nem gond az árkülönbség. Mondjuk ha 620e-ért vesz az ember gamer notit - végül is 620e vagy 640e az majdnem mindegy.
    Szóval ebben az esetben adom.
    Ha csak az a tét, hogy "kéne 1TB tárhely a gépbe, mit vegyek", akkor azért nem feltétlenül éri meg a felár.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Noukoum #94 üzenetére

    Erről az SSHD-ról volt szó, nem a desktop-ról(2,5" vs 3,5", és a fogyasztás se ugyanakkora).
    120GB SSD-re meg örülsz, ha a rendszer ráfér... játékokon az nem sokat gyorsít, a 960 GB-sokat nem néztem csak a terásokat, arra adom a pontot...

    "Akkor veszel ssd-t, ha nagyobb sebességet akarsz." vagy ha nem akarsz mozgó alkatrészt.

    Javarészt egyébként egyetértek, nekem is 2 SSD és 1 HDD van a gépemben, de az desktop. Laptopban a szűkös helykínálat miatt - főleg a régebbiekben, ahol nincs M.2 hely és a 2. háttértár csak max az optika helyére fér, ha fér - szvsz van létjogosultsága az SSHD-nak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz berVi #96 üzenetére

    Gondolom, főleg nem játékra... mi hajtaná meg ezt normális sebességgel a 2080Ti-n kívül?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Noukoum #98 üzenetére

    Nekem egész sokáig volt merevlemezes laptopom, munkára is, privátba is, soha semmi gondom nem volt belőle. Igaz, én vigyázok rá, nem dobálom, nem rugdosom, nem ejtem le...
    Ma már nyilván mindben SSD van, de ha mindenes laptop lenne(nem csak munkára ill. másodlagos gépnek használva), bizony szűk lenne a benne levő SSD - a cég nem vesz még 500-ast se, nem hogy terást, a privátban meg 1db 9mm-es SATA foglalat van, 1TB elég hamar elfogyna, 2TB aranyáron van még... a desktopban meg 3TB-nyi tár van, rajta 2,5TB adattal...

    5400-as, mint kb az összes laptop vinyó.

    Akkor lehetnek ilyen elveid, ha mögéjük teszed a 2-3x-os lóvét. Nem mindenki engedheti meg magának...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Noukoum #102 üzenetére

    Mióta egy hónapja megvettem a 970EVO-t 47e-ért(az speciel azóta se lett olcsóbb), nem igazán néztem a SSD-árakat, de most, hogy veletek diskurálva átfutottam őket, valóban kellemesen megfizethető szintre szálltak, lehet hogy veszek még egyet, mondjuk feketepénteken, ha lesz még karcsúbb áron...

    Illetve erősen gondolkodok egy konzumer szubnotin a ThinkPad helyett, valamin ami karcsúbb-könnyebb, mint az X220-as, nyilván SSD-vel.

    Ha megnézed az adatlapomon a konfigot, látni fogod, hogy alapvetően egyetértünk, de attól még az SSHD-nak is megvan a maga piaci rése, ráadásul mintha most a Seagate-nek köszönhetően többfelé is lehetne kapni - pár éve még bőven egzotikusnak hardvernek számított, akkoriban egyik mainstream kisker árlistájában sem találtál.
    Ha egy éve 25e-körül lett volna 500-as SSD, akkor valszleg a PS4-be is az került volna, de akkor nagyon nem volt.

    "Mindenki azt vesz amit szeretne" - de szép is volna, pár cuccomat upgradelném... nagyon szeretnék pl. jelzáloghitel nélkül csúcskategóriás VGA-t venni, lehetőleg Radeont, Freesync 4K monitorral... a kezem meg a bilibe lóg... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz sb #105 üzenetére

    Azt az SSHD-ra mondta, amiben 8GB kívülről nem látható SSD cache van, ami azért ilyen szempontból teljesen más, mint egy 120GB-s SSD, amin a komplett rendszer meg a kisebb appok elférnek, max a játékokat kell máshova tenni(vagy videóvágást, filmeket, stb.)

    Én is belefutok abba, hogy ha a lemezen levő filmjeim egyikét akarnám nézni, meg kell várjam, míg fölpörög a vinyó(2-3 sec), mert alapból minden gyakran használt dolgom SSD-n van(játékok is), így a vinyó lekapcsolja magát az idő legnagyobb részében.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #111 üzenetére

    Csak épp a szóban forgó monitor nem 4K-s, hanem 5120 x 2160(5K-ként reklámozzák), ami 1/3-dal több oszlop - gondolom ennyivel több számítási kapacitást is igényel. A GTA V pedig egy 5 éves játék, még ha szarul optimalizált is...
    Mellesleg azt hittem, a Crossfire és a SLI kimenőben van a divatból, és egyre kevesebb játék támogatja... tesztekben se nagyon szerepel, pedig engem spec érdekelne, hogy a gyakorlatban, mai driverekkel, új játékokkal, mennyivel tud többet a szingli kártyás setupnál...
    No, egy gyors keresés után itt úgy tűnik, hogy a 1080Ti SLI olyan 25-30% körül hoz, a 2080Ti pedig oilyan 20-25% közt. Dupla áron... akinek ez megéri, legyen boldog vele!
    Ezek szerint "5K"-hoz kéne még egy 3. kártya is ugyanahhoz a teljesítményhez, amit a 4K-ban a 2-utas SLI hoz? Az meg eszerint meg eszerint nem is műxik...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák