Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Reggie0 #36 üzenetére

    A cinikus megjegyzéseken kívül tudsz mást is?
    Gyorsba jobb híján wiki: "Early in the program a near miss occurred when SpaceX did not move a satellite that had a 1 in 1000 chance of colliding with a European one, ten times higher than ESA's threshold for avoidance maneuvers. SpaceX subsequently fixed an issue with its paging system that had disrupted emails between ESA and SpaceX."
    Azaz: bugos sw, nem működött az ütközés-elkerülés, csak a szerencsén múlott. Aztán ezekből lesz majd több tízezer, amik módosítgatják a pályájukat dinamikus rendszerben... Szerintem csak idő kérdése egy ütközés, és bár a LOE pár év alatt visszahullik és elég a légkörben, de addig a darabok dominószerűen további műholdakat is megrongálhatnak.

    Tuomas: "Mivel mondtam ellent önmagamnak?"
    "Még véletlenül sem egy kijelölt pályán fognak mozogni, rendes, kiszámítható működési paraméterek szerint." majd "Arra amúgy nem gondoltál, hogy azért is tudnak autonóm mozogni, hogy az esetleges majdnem ütközéseket 0-ra redukálják?"
    Szóval egyszer azt mondod, hogy kijelölt pályán, kiszámíthatóan mozognak, majd mégis azt mondod, hogy autonóm mozognak...

    "miután felveszik a pozíciójukat már nem látszódnak, legfeljebb a hosszú expozíciós felvételeken, amit az amatőr csillagászok nem, de a profi megfigyelő állomások, így az általad emlegetett komolyabb NEO észlelő létesítmények ki tudnak szűrni."
    Szintén a linkelt wikiről, de ott vannak az eredeti források is: "Astronomers claim that the number of visible satellites will outnumber visible stars and that their brightness in both optical and radio wavelengths will severely impact scientific observations. Because the Starlink satellites can autonomously change their orbits, observations cannot be scheduled to avoid them. The International Astronomical Union (IAU), National Radio Astronomy Observatory (NRAO), and Square Kilometre Array Organization (SKAO) have released official statements expressing concern on the matter."

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák