Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Spet #4 üzenetére

    Támogatom.

    Ami a lőfegyver csőtorkolatát elhagyja, az a lövedék, eleve nem golyó alakú, ahogy a képeken is látszik...

    Szerk.: A videót megnézve pedig szomorúan konstatálom, hogy a szokásos "lányoknak kezébe nyomjuk a nagy kaliberű fegyvert, és nézzük, ahogy kifordul a kezéből" (és közben gondolom a háttérben telibeszájjal röhögök) játékot itt is eljátszották. Nem lennék büszke a lőtérvezető / lövészetvezető helyében magamra...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .DLL #40 üzenetére

    Azért a HK416 0.22-ese az páncéltörő lövedék, az ellen még jónéhány mellény sem véd...

    Jujj. Kezdjük az elején.

    A HK416 kalibere 5.56x45mm NATO, ez ugyan a .223 Remington lőszerből lett megalkotva, de a 0.22-es sehogy sem helyes ilyen kontexusban.

    A másik, hogy "páncéltörő lövedék". Na szóval, van az FMJ (Full Metal Jacket - Teljes Fémköppenyes (lövedék)), ahol a lövedék külső borítása (viszonylag) keményebb (általában sárgaréz). Ez alapvetően eltér a vadászathoz vagy önvédelemre használt lőszerektől, ahol a lövedék köpenye a csúcson nyitott, esetleg üreges, hogy szilárd testbe csapódba szétnyíljon (gombásodjon), hogy minél nagyobb felületen adja át a mozgási energiáját, magyarul minél nagyobb sebet okozzon.

    Az FMJ a standard katonai lőszertípus, most nem mennék bele a hátterébe, de a lényeg, hogy ilyen gépkarabélyokban általában ilyen lőszert töltenek.

    Létezik olyan, hogy páncéltörő lőszer, még ilyen kaliberben is, de az igen speciális eset, általában wolframmag van a lövedéktestben. Ilyen az amerikai M995 lőszer:

    Na ilyet magyar lőtéren nem nagyon fogsz találni, legalábbis hivatalosan biztos nem. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Picco #51 üzenetére

    Semmi gond nincs azzal, hogy valaki ki akarja próbálni. Igazából elsőre még a weaver-fogása is teljesen rendben van Alice-nak. Aztán lövésnél mégis durván hátrafordul a jobb csuklója, gondolom másnap érezte is...

    Anno én azt "játszottam" hasonló esetben, hogy kiürített fegyvernél mondtam a delikvensnek, hogy fogja stabilan, aztán egy hirtelen mozdulattal a csőtorkolat alatt aláfogva felrántottam a fegyvert (nagy kaliberű pisztoly, sörétes puska, mindegy). Ha nem tudta stabilan fogni a fegyvert, akkor pedig inkább nem engedtem lőni ilyen nagy kaliberrel, maradjon a .38 Special vagy 9x19-esnél. Igen, azt is felesleges okoskodásnak gondolta mindenki. Utáljon érte, nem érdekel. Inkább ez, minthogy megsérüljön, és nekem kelljen esetleg magyarázkodnom.

    Láttam eleget, hogy lesznek felelőtlen emberek miatt kék foltok a szemek alatt, meg csuklórándulások, szán által odacsípet ujjak, stb.

    @AliceWake (#57): A leírásod alapján elnézést kérek tőled és a lövészetvezetőtől is, visszaszívok mindent, jobb lett volna csendben maradnom... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz eclipse19 #75 üzenetére

    Józan ésszel senki nem gondolhatta komolyan, hogy fél milliméter vastagság körül tényleg golyóálló lehet egy üveglap.

    Definiáld nekem a "golyóálló üveg" fogalmát. Azt, hogy ha valaki ezt a jelzőt meglátja, milyen fogalom fog benne kialakulni, mit fog gondolni az így jellemzett termékről?

    Ha valamire ráírják az, hogy "bullet-proof", akkor a vásárló el is vár vele kapcsolatban valami ilyesmit. Nem, nem azt, hogy 10 cm vastagságban, 20 réteg esetén képes megfogni egy AKM gépkarabélyből kilőtt 7.62x39mm M43-as lövedékét.

    Ez egy ostoba marketing nagyot mondás.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz haxiboy #150 üzenetére

    Pro és kontra.

    Mint "fegyverbuzi", igen, engem is bánt, hogy vagy katonai / rendőrségi lőtérre kell elmenni (amely lehetőség nem adatik meg mindenkinek), ha sorozatlövő fegyvert szeretnél kipróbálni. Egyorrú civilként meg a szlovák lőterek viszont jó üzletet csinálnak (sokszor magyar tulajjal) abból, hogy lehetőséget biztosítanak erre. Tehát ha valaki akar, akkor kipróbálhatja, csak persze nem itthon.

    A másik oldalról nézve pedig önellentmondásban vagyok. Én az 1990-es évek közepén kezdtem el hobbiból a sportlövészettel foglalkozni, illetve voltam / vagyok lövészetvezető. Azért azt kell mondjam, hogy a szabályok szigorításának egy részét egyáltalán nem bánom. Hajdan a politikusok felső halmazának szépen megszavazták az alanyi jogon járó önvédelmi maroklőfegyver tartási engedélyt. Minden polgármester jogosult volt lőfegyver tartására és viselésére. Mondanom se kell micsoda "öröm" volt látni, amikor egy amúgy sűrűn borvirágos orrú T. polgármester a lőtéren a fegyverkezelés legelemibb alapszabályait sem betartva vette elő, és akart lőni a PA-63-asával. De volt megyei képviselő is, ő viszont Glock-17-est vett elő. Na az még félelmetesebb volt számomra.

    Annak nem örülök, hogy a sportlövőkkel kiszúrnak ott, ahol csak tudnak (max. 2 fegyver, korlátozott lőszermennyiség), de azt azért üdvözlöm, hogy csak meglőtt minősítő eredmény után van lehetőséged saját fegyvert igényelni. Mert láttam azt, amikor 2" csövű .357 Magnum revolvert vettek sportfegyvernek (a rövid cső önvédelemre való - kevesebb helyet foglal, könnyebb elővenni, és általános önvédelmi helyzetekben nem probléma, hogy a lőképe 5 méternél messzebb már rém pocsék). Vagy Deset Eagle-t. Ezek nem sportfegyverek, ezek önvédelmi vagy hobbi fegyverek, amiket a szabályok kijátszásával vettek meg maguknak.

    Tudni kell, hogy itthon a lőfegyverek nincs nagy kultúrájuk, és a mindenkori állam fél a lőfegyverektől (a rendszerváltás után az egyik első dolguk volt az MHSZ-ek szétverése, és az MHSZ lőtereken kint lévő jelentős mennyiségű leginkább TOZ-8 és MCM sportfegyverek begyűjtése - nehogy esetleg a régi rendszert visszasíró emberek ezekkel robbantsanak ki lázadást / polgárháborút.). Mivel pedig a lőfegyver összefonódik az "elittel" (pl. a vadászfegyverekre nevetségesen gyenge (avagy pont megfelelő?) szabályozások vonatkoznak, különösen a sportfegyverekkel összevetve), a civil lakosság is ódzkodik tőlük, mivel státuszszimbólumnak tart(hatja) őket.

    Pedig egyfelől a sportlövészet szép sport, és semmivel sem elítélendőbb, mint bármelyik más technikai sport. Másfelől pedig a lakosság alapvető lőfegyver-ismerete adott esetben honvédelmi kérdés is, és mint ilyen inkább bátorítani kellene (de kívánom, hogy ne kelljen soha ezt számon kérni...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Maegoss #156 üzenetére

    A gyártó honlapja.

    "Military bulletproof glass"

    Rögtön alatta:

    "2,5D Unbreakable Tempered Glass"

    Rögtön két ordas nagy hazugság...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz pilu85 #160 üzenetére

    1.: Lövedék, nem golyó. Szokjuk meg.
    2.: Milyen lövedék? .22LR? 9x19mm NATO? 7.62x39mm M43? 7.62x51mm NATO? Milyen távolságból?
    3.: Mit tekintünk "ellenállónak"? Azt, hogy nem szakítja át? Kevlar és társai képesek lehetnek rá, kis kaliberekkel szemben (pl. .22LR). Még ha acéllemezből csinálják azonos vastagsággal, akkor már egy pisztoly lövedék is átviszi akár 25-50 méterről is.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #71562240 #164 üzenetére

    A dolog ugyebár nyilvánvalóan nem igaz, a földi tudomány jelenlegi szintjén nyilvánvalóan nem is képes igaz lenni, ekkora marhaságot a Leagoo se merne hirdetni, nem is hirdeti, pedig híres a nagyotmondásáról.

    A #158-ban már írtam.

    Így hirdeti. "Military Bulletproof Glass".

    Szóval, de, mer hirdetni, csak lusta voltál utánanézni...

    Na de hogy a kommentelő gárda adott része komolyan veszi mindezt, és vég nélkül kötve az ebet a karóhoz azt állítja, hogy a gyártó lövedékálló előlapú telefont hirdet, az eléggé magyaros

    A Te kommented a magyaros, hogy annyira képtelen voltál, hogy megnézd a gyártó oldalát, illetve megfelelően értelmezd.

    csakis katonai lövedékálló üvegből készült ütésálló előlapú telefont,

    Nincs olyan, hogy "katonai lövedékálló üveg"...

    Eleve a "katonai" egy jelző, a katonaság pedig nem gyárt semmit, megbíz bizonyos cégeket a kívánt dolgok legyártására.

    A lövedékálló üveg azt jelenti, hogy több (alsó hangon 4-6) réteg sima, edzett üveglap közé polikarbonát rétegeket helyeznek el. A becsapódó lövedék széttöri az üvegrétegeket, ezzel energiát veszítve, a polikarbonát pedig megakadályozza, hogy az üvegdarabkák szétszóródjanak, és bizonyos szintig rugalmas energiafelvételt tesz lehetővé.

    Egy egyszerű wiki bejegyzést elolvasva magad is meggyőződhetnél erről.

    Ha a Leagoo valóban valami speciális üveget használt volna, akkor feltünteti a gyártóját és a (feltehetően levédett) fantázianevét. De nincs ilyen. A Leagoo nem akart drága Gorilla Glass és hasonló megoldásokra költeni egy ilyen olcsó telefonon, szóval kitalált valami irtó nagy marketing marhaságot. Ennyi történt.

    Ezek után remélem magadtól is eszedbe jut mindenkitől bocsánatot kérni, amiért ostobaságokat hordtál itt össze...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák