Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz D1Rect #20 üzenetére

    Mert szeretsz apró és jól kiszabott mintavételekkel dolgozni, amiből számodra lehet, hogy igaz lesz a kijelentés, csak másokat kicsit bizgerál a dolog :B

    Mint amikor jobb helyeken felnőtt és dolgozó, valamint élő emberek tesznek nagyon vad kijelentéseket az ország állapotával és úgy általában a benne lakó emberek állapotával kapcsolatban. Tezsvéreim, nem 1 megyéből áll az ország vagy 100km-nyi útszakaszból. Lehet bátran jönni meglátogatni a többi részt is, de esetleg tudok prezentálni egy 2 órás Skype előadás során képeket, videókat és jó kis sztorikat, hogy hogyan is megy ez a kis buborékon kívül.
    Neked a vonatos esetre speciel ajánlom a Budapest-Nyíregyháza vonalakat. Nem poén és nem vicc, megtörtént eset: egyetem alatt Dani haverom 7 egymást követő héten húzta be a legalább 2 óra késést. Egy papíron 3 órás útra nézve :DDD Akkoriban jött meg az Oszkár és nagyon gyorsan leszokott a vonatról. Én magam akkor ülök rá, ha már tényleg nincs semmilyen létező megoldás az utazásra, azt hiszem most már beszélhetek nyugodtan 2 évtizedes tapasztalatról, ami alapján kijelenthetem, hogy soha és sehova nem értem oda vonattal időben, de ha késtem, akkor legalább jó sokat.

    Így lehet, hogy mind a kettőnknek igaza lesz, a kérdés, hogy ki mekkora területről szívta fel a tapasztalatait.

    szerk.: Van Magyarországtól jobb hely, de elég kevés.

    Elég kövér hüüüüüüü hagyta el a számat az előbb. Basszus azért 1-1 napra néha cserélhetnénk, valami nagyon szerencsés csillagállás alatt lehetsz.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #90088192 #44 üzenetére

    Mindig felajánlom, hogy ezen emberek ingyen szállást és kaját is kapnak, csak jöjjenek le egy hétre és utána nézzenek mélyen a szemembe és mondják ki megint a tételmondatot, de ritka a jelentkező valamiért :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #45 üzenetére

    Nem kell cserélnünk. Amit én melózok, ahhoz nem kell doktori, 8 általánossal bárki csinálhatja. Hiányszakma, biztos meló és elég jól fizet.

    Ez jelenleg itthon a bármi. Egy IT végzettséggel és építészmérnökivel simán beleállunk húgommal falazni, csempézni és bútort szerelni, mert ha van is szakember/melós, az is olyan munkát végez, ami nem értelmezhető színvonalú. Kivételnek tisztelet, nem sok van.

    Ha vki elégedetlen a környezetével, akkor változtathat rajta.

    Én próbálkozom még mindig, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem pazarlok, amit lehet megjavítok, nem autózom, csak ha muszáj, nem égetem a bálásruhát és a frissen lopott fát a Tiszáról, próbálok emberként viselkedni a környezetemben, de sajnos amíg ez a fajta magatartás a masszív kisebbség, addig itt nem változtatás lesz, hanem földbe döngölés. Vagy el lehet takarodni, esetleg buborékban élni. De ez egyik sem változtatás, hanem menekülés/feladás.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #50 üzenetére

    Na, de mit adsz fel? Amit vázoltál azért nem nagy kár.

    Vannak barátok és család. Előbbit ki lehet mozogni sok repcsizéssel részben (bőven sokunk távozott itthonról és ha találkozunk megy ám a könnyes meghatódás ezerrel, szóval messze nem ugyanaz, mint a 2 heti találkozások), de azt, hogy gondoskodni kell a muterról, nagymuterról, beteg családtagokról azt piszok nehéz kivitelezni így. Sőt, esetemben lehetetlen, mert mindegy miért, nem lehetséges. Van amikor 1-2 "itthon minden f@sza" emberke beleáll, hogy ő jobban tudja, nekik csak egy átlagos hétvégémet javaslom amikor vidékre leugrok elrendezni a felgyűlt teendőket. Dupla alsógatya szint.

    Úgyhogy amikor felmerül, hogy nekem kell lelépnem itthonról, hogy boldoguljak tisztességesen, belátható módon, picit fel szoktam szívni magamat, hogy amúgy ez tökre az a fajta probléma amit házon belül kellene megoldani, nem pedig repülőtérrel és csomagolással.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Chaser #51 üzenetére

    Nincs ilyen gondunk, mert mi megoldjuk azt amit a melós ember, grátisz tudunk használni CAD-et is, hogy tudjuk mit kelljen és hova rakni meg csinálni :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #55 üzenetére

    Nem, ilyenkor pont ez szokott jönni, hogy más jobban tudja, hogy mit miért lehet vagy nem lehet, mert csak. B@szkikám, hadd tudjam már jobban, hogy kinek milyen orvosi állapota van és abba belefér-e az, hogy bárki azon a 3 emberen kívül beléphet-e a portára avagy sem köszi :B

    A pénz egy ideje már nem lenne akadály. Az, hogy találjak egy rendes karbantartót anyámhoz, akinél mondjuk nem lenne orvosi gond, hogy más belépjen a kapun annál inkább. 30km-es körzetben elfogytak az emberek. Pedig elvárásom alacsony: végezd el, amit kell és ne lopj. Ez már sok :K

    Chaser: Itt úgy került be bútor és teljes gépészet valamint alapcsere is, hogy centire kellett dolgozni és durván szögre pontosan, mert nem fértünk volna el. Az, hogy valakinek magasabb szintű a tudása még sosem volt gond :N

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #58 üzenetére

    Másik öreg hiba: azt hinni, hogy csak én és csak kevesen vannak speciális esetben.

    Muter szociális munkás 13 vagy 15 éve. Majd vele kell leülni megbeszélni, hogy kik és mennyien vannak és milyen helyzetben, legyen az pénzügyi, szociális vagy orvosi. Lesz ott is móka és kacagás. Vagy nem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #60 üzenetére

    Érvelési hibát érzed vagy linkeljem?

    Régen gatyaszar a szitu, ha azt kell néznem közép EU-ból egy hegyomlásnyi pénzzel megtámogatott 10-20 év után, hogy milyen a helyzet Bangladesben :B

    Mikor sikerült a szemétszállítást állambácsinak "átvennie", akkor voltak hasonló dumák, hogy indiában bezzeg milyen a szemétszállítás meg a szelektív. Szekunderszégyen biturbo.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Somatom #64 üzenetére

    Kivárás van. A lakásvásárlást már a srácok kinyírták a CSOK és társaival, tehát az sem fog idekötni engem és még jó sokan másokat sem, akik kiszámolták miben is van amúgy 3 kölyköt felnevelni tényleg rendesen. A többit esélyesen a kövi választások körül megborítják még izomból. Még kis infláció és még pár agyhalott húzás és kerül annyi érv a saját boldogulás mellé, hogy kevésbé szakadjak meg, amikor hallom, hogy az évek és évtizedek munkája hogyan silányul sz@rrá, mert leléptem. Minden másra ott a magasabb fizu és az abból fizetett agyturkász, mert ugye ez egy könnyed döntés és ez olyan, mint lyukas zoknit kidobni :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák