Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz Pistakiss #35 üzenetére

    Nem is a fizikai kijelzőméretet kifogásolom, hanem a HD-nál nagyobb felbontást ;)

    Everybody lies.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pistakiss #35 üzenetére

    Az már igazából notebook lenne, sőt pont az lenne az igazi notebook. De az a tablet is tabletPC valójában, amelyiken Windows fut, főleg ha lesz még nagyobb példány. Az ekkora felbontású kijelző ekkora méretben viszont már nem IT eszköz, csak divatcikk. Majd ha egy 17"-os notebook kijelző lesz WQHD, 24"-os kijelzőktől felfelé meg lesz mind minimum QFHD, akkor 11,6"-on is lesz értelme a WQXGA-nak. Összehangolva kéne a felbontást növelni, nem elszállni a legkisebb eszközök felbontásával az összes többi mellett, miközben még tartalom sem érhető el olyan felbontásra és ez így is marad, amíg fullHD a maximum, amivel az emberek 99,99%-a találkozhat. Magyarul visszafelé ülnek a lovon, előbb kéne a 13" és nagyobb kijelzők világát fullHD fölé emelni és utána megpróbálkozni a fullHD-vel 10" környékén. És itt most nem az aktuálisan elérhető csúcskategóriáról beszélek, mert ezek az eszközök tömegcikkek, főleg hogy hamarosan ugyanilyen híreket fogunk olvasni a többi gyártótól is, ne feledjük, a Samsung már a harmadik a sorban, aki fullHD-nél nagyobb felbontású tabletet fog piacra dobni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz Pistakiss #40 üzenetére

    De nézd, attól, hogy egy év múlva lesz csak itt, a véleményem semmit nem változik..

    Itt ülök egy 32"-os TV előtt, aminek 1920x1080-as felbontása köszöni szépen tök jól megvan. 32"-ról beszélek, de egy 40"-os, vagy nagyobb méretű TV se nagyon bír magasabb felbontással. A piacon még mindig több a DVD, mint a BR, így azt se nagyon hiszem, hogy mostanában hatalmas léptekkel ugornánk felfele a felbontást tekintve.
    Akkor mond meg nekem, hogy mi értelme 11"-ra 2x ekkorát tenni? Azon kívül, hogy elmondhatjuk, hogy nekünk ilyen is van.

    Arról nem beszélve, hogy egy 1024 vagy 1280 szélességre méretezett weboldal megtekintéséhez semmi szükség egy 2560 képpont széles kijelzőre 11"-on..

    Meg ha lennének is ilyen multimédiás tartalmak, amivel ki tudom használni ezt a felbontást, akkor azt meg nem igazán ilyen kis eszközön tenném meg.
    De így legalább megint lehet feleslegesen felfele vinni a hw-kat is, hogy legyen ami meghajt ekkora felbontást, aztán az üzemidő kapcsán meg majd csodálkozunk, hogy 2 órát nem bír..

    Persze, ez az én véleményem, akinek ez kell megveszi, de attól szerintem még mindig értelmetlen. Szerinted nem. Két különböző vélemény, és ennyi :)

    Everybody lies.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pistakiss #42 üzenetére

    Azonban itt nem 5-6 évről van szó, hanem hónapokról, nagyon maximum egy évről, de addigra már minden piacon megjelent. És addigra már minden gyártó piacra dobott ilyen felbontással legalább egy ilyen eszközt. Ráadásul tömegcikknek van szánva, szolgáltatóknál nem sokkal lesznek drágábbak, mint a többi. Viszont ez semmit sem fog változtatni a tényen, hogy nincs rá tartalom. Senki nem fog weboldalakat optimalizálni ilyen felbontásra, HD felbontásra nagyon maximum, és főleg senki nem fog filmeket elérhetővé tenni ilyen felbontásban, csak mert van egy apró eszköz, ami ezt használja. Főleg mert erre csak memóriakártyáról vagy online tudnál filmet tenni, de még gazdagéknak is költséges lenne 64-128 GB-os microSD-ket vásárolgatni filmenként és nem hinném, hogy túl sok ember van, akinek az internetkapcsolata elbírna egy BD minőségű fullHD-nél 1,3x nagyobb felbontású videostreamet gond nélkül, mobilinternet hozzá sehol nincs még, a letöltésről már nem is beszélve, hisz csak HDD-n lehetne ekkora filmeket tárolni. De még ha lehetne is, akkor is csak akkor lesznek a filmek elérhetőek nagyobb felbontásban, ha a fullHD-nál nagyobb felbontású TV-k kezdenek el széles körben terjedni, legalább az USA-ban. És hiába van már UHDTV, szinte megfizethetetlen. Mint írtam, ez fordított gondolkodás. Először kéne a nagy eszközöknél elérhetővé tenni a nagyobb felbontást, hogy készülhessen mire tartalom, majd utána növelni a felbontást a kisebb eszközökön, fokozatosan. A fénykép vs. plakát példa meg hibás, nagy felbontású filmeket nem éppen 11,6"-on kell nézni (ahogy a fényképeidet sem nyomtattatod ki 10 méteresre), nemcsak mert baromi kényelmetlen, hanem mert értelmetlen is. Szóval a netezési élmény kiesik, a multimédia szintén... mi marad? Pár célzottan ilyen eszközre optimalizált játék, ami felzabálja a gép alá pakolt hardvert reggelire. És amire lesz rá tartalom, már el is felejtettük ezt a témát, sőt ez az eszköz sem lesz már kapható sehol. Ha most lenne rá tartalom az olyan lenne, mintha akkor akartak volna fullHD felbontású filmeket eladni, amikor az emberek még a VHS vs. Beta háborút nézték.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pistakiss #48 üzenetére

    Nem tudod, ha úgy álltak volna az emberek a dolgokhoz a történelem folyamán, mint én, akkor mostanra az informatika és a fizika oktatása lenne az elsődleges már általános iskolában, illetve ha házat akarnál magadnak nem azon gondolkodnál, hogy melyik utcában, hanem hogy melyik naprendszerben (magyarul kimaradt volna a sötét középkor például). Mint írtam, a gyártók most visszafelé ülnek a lovon, ellenkező irányból kezdik a "fejlesztést", ezáltal SOKKAL lassabb és tovább fog tartani. Nem a legkisebb eszközben kell tesztelni az új kijelzőket és kiszúrni vele a hülye emberek szemét, akik hajlandóak megvenni, hanem megcsinálni olyan eszközökbe, amikben elterjedhet, hogy legyen a kínálati oldalról is igény a hozzá való tartalmak legyártására, ezáltal még nagyobb igény legyen az eszközre, e kettő pedig egymást erősítve előidézze az eszköz gyors terjedését. Azonban nem a tablet az az eszköz, ami a filmipart arra buzdítja majd, hogy sokkal nagyobb felbontású filmeket tegyenek elérhetővé, illetve az internetszolgáltatókat és az adathordozó gyártókat sem a tabletek fogják a sokkal gyorsabb és stabilabb net kiépítésére, illetve a nagyobb kapacitású, mégis olcsóbb adathordozók gyártására ösztönözni. Így éveket veszítünk a haladással, mert rossz az irány. Ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pistakiss #60 üzenetére

    Ha az Apple csinálná ezt, az még nagyobb hülyeség lenne, mivel ők még csak nem is kijelzőgyártó cég. Mellesleg oda az elvakult almafanok írogatnának, azért olvashatnál ilyeneket, de akik itt tagadják az értelmét egy ilyen eszköznek, azok 90%-a egy Apple hírnél is tagadná, csak azt a fórumot a moderátoroknak már szénné kellett volna bombázniuk, mert a fél nap alatti 1000 hsz-ből 900 sértené az irányelveket.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Dunbar

    senior tag

    válasz Pistakiss #65 üzenetére

    Csak engem idegesít rohadtul ahogy elkezded a hozzászólásokat? :D Vagy direkt trollkodsz

  • Dunbar

    senior tag

    válasz Pistakiss #69 üzenetére

    Nem trollkodás volt, csak nem találtam jobb szót hsz-kezdés aláírás kombóra. Nincs semmi bajom (még smyle-t is raktam ;)), csak kiváncsi voltam, mi ösztönöz erre, túl érzékenyen reagáltál/ félreértettél. :)

    Kb a véleményünk is ugyanaz a témában, szóval nem is tudom hogy jött le ebből kötekedés

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák