Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #45997568

    törölt tag

    válasz frescho #29 üzenetére

    Elbeszeltek egymas mellet, csak mert bambano elbagatelizalja hogy az o ervelese legyen "helytallonak" tuno...

    Ugyanazt a feladatot tobbfelekeppen is meg lehet oldani. Van aki a szokvanyos hagyomanyos helyi szerverparkot reszesiti elonyben, van aki a publikus felhot, van aki a hibridet, tok mindegy.

    Tavaly aprilisban mentem at egy kis ceghez felhoben devops-ot csinalni, egy honap utan automatizalva volt a fejlesztesi folyamat, 3 kornyezet futott: Dev- Uat - Prod.
    A fejlesztoknek egy dologra kellet koncentralni, kodolni. Nekem egy dolgom volt, az infrastruktura mukodjon minel megbizhatobban. Egy honap utan 0 kezdo befektetessel (infrastruktura szempontjabol) nyereseget termelt a csapat.

    Ugyanezt a korabbi cegemnel maskepp csinaltak. Jott egy otlet aprilis magassagaban hogy le kellene cserelni a szervereket. 2-3 honap keresgeles utan kivalasztottak egy Hyperflex-et, storage-ok, routerek..., elkezdtek az engedelyezesi folyamatot, par honapra ra elfogadta a vezetoseg, el lehetett kezdeni a szervertermet felujitani, majd megrendelni a cuccot, kozben beszerezni a licenszeket, es a meglevo szoftverkornyezet atultetesenek a tervezeset... amikor egy evvel kesobb eljottem, akkor lett osszerakva a cucc, kezdtek a teszteket es kozben kiszortak az egeszre 1 millio £-ot. Okos. En ezt hivom maradinak, rossz tervezesnek, es az eroforrasok rossz kihasznalasanak. Azt a szervert kinovik par ev alatt, kezdhetik az egeszet elolrol...

    Amikor megkerdeztem hogy gondolkodtak-e felhoben, akkor annyit mondtak ra, hogy nem, szeretik a jol megszokott dolgokat. Par hetre ra felmondtam, azota is boldogan letezem a publikus felhoben, a "szakik" hasznaljak csak a jol megszokott dolgaikat, kozben a vilag meg szepen elmegy mellettuk.

    Mi csapatban dolgozunk, mindenkinek megvan az erossege, van aki Linux Guru, van aki Kubernetes-kontenerek vilagaban jeleskedik, vannak Python-Bash guruk, en foleg automatizalasban es infrastruktura telepitesben jeleskedem (terraform) meg architect feladatokat csinalok. A korabbi helyemen a rendszert amit epitettek 3-an csinaljak, talan mar termelnek vele valami penzt is :DDD . Mindekozben tobb automatizalt rendszert szortam ki, teljes networkingel, szerverparkkal, storage-okkal, CI/CD, clusterek, k8s...

    Amivel beljebb vagyok, nem csak egy reszet latom annak teruletnek amit tamogatnom kell, hanem az egeszet. Elejetol a vegeig. Latom hogy mihez kell hozzanyulni hogy javuljon a hatekonysag, a nyeresegesseg, ne dogoljon meg a "melos" es kozben jol szorakozzunk.

Új hozzászólás Aktív témák