Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz gecsoz #19 üzenetére

    Persze, van akinek elegendő ez a gép is. Nagyban függ attól, hogy ki mire használja.

    Nekem sem szimpatikus a kijelző minősége, a billentyűzet elrendezése. Viszont mivel úgyis főleg dokkolóban használom, így azokkal alig találkozom, így nem zavar. Én nem tudnék dolgozni a beépített kijelzővel és 8GB rammal, néha a két külső monitort is kevésnek érzem. Ramból pedig most is 10GB van használatban, pedig még viszonylag kevés dolog van nyitva. Te nem tudod elképzelni, hogy kinek nem elég 8GB ram + 256GB ssd, én meg azt nem tudom elképzelni, hogy lehet visual studióval programozni ekkora felbontású kijelzőn, amin kb a toolbaroktól nem marad hely a forrásködnak. :P

    Aki repülőn programozik, annak lehet venni látószöget megszüntető fóliát bármilyen jó kijelzőre.

    A kisebb súly kapcsán eddig is voltak x-es és slim változatok, ha valakinek ez számított. Viszont most már a normál is slim és aközött lehet választani, hogy slim, slimebb és még slimebb. Van amelyikbe kevesebb ramot lehet tenni, mint a korábbi generációkba. A p végű változat kb az ami a normál méretű és bővíthetőségű.

    A bővíthetőség hiánya pedig probléma azoknak, akiknek magasabb gépigényük van. Egyik kollégám is lelkesen kezdte használni a t450-ét a t410 után. Majd hamarosan rájött, hogy csak egy háttértárat tud beletenni, wwan (m.2) slotba pedig a hírek szerint túlmelegednek az ssd-k, de nem is nagyon kapni kis form factor változatot, szóval ha kell neki plusz tárhely, akkor sd kártyát tehet bele. Jó jó persze, lehet venni terabájtos ssd-t, csak nem éppen költséghatékony, mint az ssd+winyó kombináció. A pattintgatós peremet is megértem, masszívabbnak tűnik tőle a gép, csak sajnos hajlamosak a karmok lejönni.

    Ja, hát megvehette volna 1 millióért a gyári legjobban felbővített modelt, de ez szintén nem költséghatékony, lehet nem is volt olyan opció, amilyen feljeszeltséggel neki kellene. És igen, van olyan, aki nem vesz másik gépet, ha elfogy a hely a gyári merevlemezen. Vagy több ram kell a gépbe. Hanem beleteszi. Nameg karbantartás sem árt nekik félévente, hogy ne lassuljon le a poros venti miatt.

    (#15) kromatika
    Dell látta, hogy a részvényesek csak le akarják rabolni a céget rövid távon. Nem foglalkozva a minőséggel és a hosszú távú fennmaradással. Kivásárolta őket és újra ő dönt. Így jobb gépeket kezdtek megint gyártani és nem meglepő módon a profit is nőni kezdett, mert a vásárlóknak lenne igényük jó gépekre.

    #23) jjeahh
    azért az akkori és mai árakat összahasonlítva, ma sokkal olcsóbb minden gép mai pénzben. Szóval értem, hogy az olcsósításnak előnye is van, meg sokan ezt engedhetik meg maguknak. Csak az a probléma, hogy sok cégnél kikopott a jó minőség, mivel úgy érzik, hogy a fillérb@szással nyernek több profitot rövidtávon.

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz gecsoz #19 üzenetére

    eltűnt az a fajta "ipari masszivitás" ami mondjuk meg volt régen, tényleg nincs roll cage

    Ez a legnagyobb gond, nincs mindenkinek szüksége rá, de ez elvileg egy vállalati munkagép és az ipari masszivitás, egyszerű szerelhetőség és extrém felhasználás mellett is megbízható működés kéne legyen a minimum. Akinek ez nem fontos, annak ott vannak a konzumer noteszek és pont.
    Amúgy meg ez csak saját vélemény, de a régi szép időkben minden sokkal jobb minőségű, könnyebben szerelhető és masszívabb volt, egy-egy technikai cikk akár több generációt kiszolgált, a fém, fa használata konzumer cuccoknál is teljesen általánosnak számított... ehhez képest manapság már a professzionális célra gyártott munkacuccok is elműanyagosodtak, sőt még a műanyagon is próbálnak spórolni, normális anyagokat meg lassan csak a luxuskategóriában használnak, ez nagyon gáz szvsz :( , de lehet csak én vagyok kényes az anyagminőségre :B . Persze van kivétel, mobiloknál pl. újra divatba jött a fémház, bár valszeg pont ott kb fölösleges, technikailag úgyis fénysebességgel avulnak el...

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • tecsu

    addikt

    válasz gecsoz #19 üzenetére

    "Eltűnt az a fajta "ipari masszivitás."
    Ennyi. Ezért megy a fanyalgás részemről, semmi másért, illetve tényeket közöltem ezzel kapcsolatban. Megértem ha valakinek ez nem számít, de azt sem árt tudni, hogy ez egy csökkenő nívó jele, ami csak a kezdet.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák