Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz helixP #5 üzenetére

    Laptop adapterek mind 50W+ osak, és eddig nem volt se igény, se törekvés a méret-, és súlycsökkentére. Az embereknél még nincs kicsi, könnyű, de nagyteljesítményű adapter.
    Én kételkedem egyrészt abban, hogy szükséges-e ez az irány, másrészt az megvalósításban. Könnyű -> kispórolnak belőle mindent
    850 Wattos jelöletlen PC tápok, amik annyit sem nyomnak, mint a belekötött másfél méteres tápkábel. Meg is volt az eredménye :D

    -

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz helixP #11 üzenetére

    a telefonos adapterek az évek során egyre nagyobbak, és nehezebbek lettek, ahogy nőtt a teljesítményük..
    most a motorola meg egy adott teljesítményhez tartozó méretet és tömeget szeretne csökkenteni, én ebben látom a rizikót. ahhoz, hogy könnyebb legyen, a fémeken, tekercseken fognak spórolni elsősorban.. ezeknél az elemeknél viszont elkerülhetetlen a nagy méret és tömeg. másodsorban majd a kondikon, miből a feleakkora méretű nem kétszerannyiba kerül

    mire akarsz példát ?
    -kigyulladásra ? nincs, mert még nincs adott teljesítményű táphoz könnyített verzió. majd most lesz
    -méretcsökkenésre ? ott van felül, hogy a 30 Wattos telefonadapter NEHEZEBB, mint a 45 Wattos laptop utazóadapter... amit meg mondtam, a 10 éves X teljesítményű laptophoz adott gyári adapter, ugyan akkora, mint az idén kiadott X teljesítményű laptophoz adott gyári. nem volt szignifikáns méretcsökkenés. sőt, a 10 éves 60wattos Lenovo, icipicit kompaktabb, mint a másfél éves 45 wattos HP utazóadapter!

    de tegnap került elém egy YT videó, amiben egy ilyen tápról van szó. egyből erre gondoltam :) túlvilágra küldött egy surface tabletet, és egy monitort

    -

Új hozzászólás Aktív témák