Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Két dologra reagálnék.

    A cikkhez (konkrétabban a "Megérkezett a fekete péntek, a cégek így ezen a héten sem hagynak minket ajánlott termékek nélkül." alcímre reagálva): NEM MOST VAN A BLACK FRIDAY! Az hivatalosan az amerikai hálaadás utáni nap; a hálaadás pedig november negyedik csütörtöke (idén ez 28-ára esik, így a BF idén 29-én lesz). Ezt egy normális, internethez picit is értő embernek tudnia kellene (mint ahogy az író elvileg ilyen). Az, hogy egyes boltok most tartják, az olyan, mint ha most tartanák a húsvétot, karácsonyt, mikulást vagy bármi hasonlót - de attól még nem most van húsvét, karácsony, mikulás vagy bármi hasonló. És bár a partnerek ajánlatait le kell adni, akár még azt is oda kell írni, hogy 'XY boltban BF akció van', de illene mellé valami olyasmit is odaírni, hogy 'bár a BF nem most van, de itthon szeretik megelőzni egyes boltok a többi boltot, hiszen így nagyobb hasznuk lehet', vagyis ez (is) átverés.

    A hozzászólásokhoz: itthon nem lehet olyan akciókat adni, amilyeneket külföldön meg lehet játszani (50-90%-os kedvezmények). Nem a boltok tehetnek róla, mert jogszabály tiltja, hogy a beszerzési ár alatt értékesítsenek termékeket; viszont arról már ők tehetnek, hogy az akciók előtt emelnek, majd ahhoz az emelt árhoz képest 'hatalmas árkedvezmény'-ként adják a termékeiket. Félig-meddig még meg is értem őket, mert az emberek többsége "kedvezmény/árcsökkentés' érzékeny, és nem nézik, hogy amit most hatalmas 'kedvezménnyel' vettek, az egy hónapja még olcsóbb is volt - csak így tudnak eladásokat generálni, mert egy folyamatosan alacsony árra nem 'buknának' a vásárlók. Ez ellen csak úgy lehetne tenni, ha a szabályozást átírnák - akár csak egy kiskapu (egy 'kivétel') berakásával, ami engedélyezné, hogy a hivatalos BF napon (vagy még esetleg 1-2 hasonlóan kiemelt napon) akár lehetne beszerzési áron alul is árulni termékeket. De amíg a boltok kezei meg vannak kötve, addig csak trükközésekkel (előtte áremelés, majd abból kedvezményadás) tudnak nagyobb árengedményeket adni.

    Szerintem...

  • Joci10

    őstag

    válasz abéla #40 üzenetére

    Az eseted azért más, mert az Alzánál a BF árakat úgy csinálják, hogy kikerülik a hazai gátakat, tiltásokat. Mivel az Alza nem magyar cég, és bár már van hazai boltja, és raktárkészlete; de a BF-re simán meg tudja csinálni, hogy a külföldi raktárkészletét árusítja ki. Ott meg olyan beszerzési árat adhat meg, amilyent nem szégyell ('saját belső' árakkal átküldi a magyar raktárnak, ahonnan már küldhetik is ki; így az eladásba nem tud senki belekötni). De a csak hazai raktárral rendelkező cégeknél ezt nem fogod tudni megoldani. Sajnos.

  • Joci10

    őstag

    válasz pusszycat #84 üzenetére

    Biztos tavasszal? Vagy már ez a nap is akkor van, amikor a kereskedők akarják?

  • Joci10

    őstag

    válasz pusszycat #87 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert eredetileg a CM a hálaadás utáni hét hétfője. Vagyis idén dec. 2. Ezért csodálkoztam, hogy tavaszra tetted/írtad.

    #104 - Csak 1 BF van, mint ahogy 1 Halloween, 1 Karácsony, 1 Húsvét, 1 ...... Csak mivel itthon nem 'honos' még ennek a napnak az értelmezése (hogy mikor is van), így a boltok meg is játsszák, hogy akkor van, amikor ők mondják. És aki hamarabb mondja, az nagyobb hasznot tud realizálni, mert arra egyből ugrik az árérzékeny (vagy inkább (ál)kedvezményérzékeny) magyar, aki elhiszi, hogy akkor van, és hogy tényleg akkora kedvezmény van rajta.

Új hozzászólás Aktív témák