Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #168 üzenetére

    A szép fekete miatt gondolkodtam én is a plazmán, de mivel HTPC-ről megy minden otthon, ezért a beégés miatt felejtős.
    Igen, TV-n netezek :) teljesen kényelmes és olvasható még egy 28-as LCD-ről is ~ 2-2,5 méterről is. De nyilván azért szeretnék másikat, mert a 28 már kicsi.

    Azért döntöttem HTPC mellett, mert egyszerűbb volt a már meglévő PC-t beépíteni HTPC-nek, mintsem mindenből újat venni. Külön DVD lejátszó, vagy média player, külön TV, mikor ott a TV tuner. Stb...
    Így a full HD-ban letöltött filmeket egyből meg is nézhetem. Ha úgy akarom akkor egy híradó, vagy egy Discoverys műsor erejéig bekapcsolom a tunert. Ahonnan akár fel is vehetnék bármit szinte bármilyen méretben, hosszban.
    Dolgozni nem sokat dolgozok otthon, így nem volt szükség külön PC-re. Viszont játszani tudok rajta, dolgozni is ha muszáj. És bármikor kéznél van egy PC képessége. Fényképek, házi videók letöltése, nézése. Netrádiók, hírek, időjárás, e-mailezés stb...
    Tehát nálam ott van minden egy helyen. Nem kell plusz asztali eszköz semmiből se, semmit se kell külön bedugdosni, kiírni DvD-re, átkonvertálni, vagy feliratot módosítani...

    Szóval nekem megéri a felárat az LCD, csak a fekete szintek miatt fog fájni a szívem :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #168 üzenetére

    Azért mert kényelmes. Egyre jobban terjed a HD stream adás: youtube, vimeo, exposure room... nagyon szép képminőséget adnak. Ráadásul ha már rá van kötve a gép, és ott van mellettem a billentyűzet, hirtelen le kéne tölteni a feliratot és jönne a para, úristen mi van ha 10 percre otthagyom az állóképet. Videóvágásra is szuper jó amúgy. A rendert egyből 1080p-ben 42 colon látom. Vagy elalszom a filmen, és a végén beég a DVD menü? Egyszerűen használni akarom az eszközömet és ha már több százezret kiadok valamiért, ne az eszköz mondja meg, hogy mennyit használhatom és mire.

    Sportműsornál nem éghet be a logó, eredményjelző? Többen írták a ghostolást. Az pedig minden plazmánál előfordul. Nem akarok parázni, hogy jaj mikor tűnik már el a ghost. A foszforlag meg még mindig megoldatlan.

    Ez olyan, hogy ha már megveszi az ember az eszközt, akkor hozzászokik a nyűgjeihez, és megpróbálja elfelejteni. Ahogy az LCD-nél a fekete grafitszürke, attól még megszokható és nézhetőek rajta a filmek. Úgy a plazma hátrányai is ilyenek (nekem pl világos szobában lenne, ezért eleve kizárt, mert ott a plazmáknak rosszabb képe van, mint egy Technics tescos LCD-nek- ilyen a Media Markt is.. a sok neontól nagyon gyász képük van)

    Ettől még mindkét oldalnak léteznek problémái, bármennyire is elfeledkezünk róluk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák