Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz Vertigo #56 üzenetére

    Nézd nekem egy középkategóriás többmagos x86-om van otthon, ami vagy ötször erősebb ezeknél a telefonoknál, és egy-egy HTML5-el vagy Flashel agyonnyomott honlap vagy 10bites tömörítésű videó már meg-megakasztja. Márpedig a lényeg ugye, hogy ha csúcskészülék, a telefon ne akadjon se nagy bitrátájú videóknál, se komoly honlapoknál, se játékoknál, ehhez FHD-n meg kell a jó hardver és 2GB RAM, hogy ne zárja be a rendszer mindig a háttérbe fagyasztott appokat.

    Telefon nézőpontból persze ez "túl sok", ha van ilyen, ám miniszámítógép szemszögéből már nem, s ne feledjük, mindezeket a dolgokat nem csak az 5"os képernyőn tudod csinálni, hanem akár BT-n, WiFi-n vagy kábelen keresztül konzollá is tudod alakítani a cuccot vagy akár FHD 3D filmet lejátszani TV-n (vagy egérrel, billentyűvel böngészni) a nappaliban. Plusz az erős SoC kell a magas birátájú FHD videó rögzítéséhez és egyáltalán a gyors fotófeldolgozáshoz és minden máshoz, hogy pillanatok alatt előjöjjön.

    Mint mondtam, nekem nem a rekord a szempont, hanem akadásmentes működés minden körülmény között jó akkuidővel. Jelenleg az új szupertelefonok közül csak az SIV felel meg mindkét szempontnak, de reméljük mások is ráerősítenek a fogyasztásra.

Új hozzászólás Aktív témák