Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Totheground #32 üzenetére

    Tény, hogy fogalmazhattak volna diplomatikusabban, de szerintem ez nem minősül trollkodásnak. Valóban lassan fel lehet tenni a kérdést, hogy miben nyújt többet az iPhone amiért megéri ezt a felárat. Egyrészt anyagminőség és lagmentesség már nem indok, mert ugyan ez androidon és WP-n is megvan. Software választék androidon szintén megvan, az apple szolgáltatások (iStore, zenevásárlás, iCloud, Siri stb) szintén elérhetőek 3rd party appokkal vagy már be vannak építve eleve.

    Ugye ha minden igaz a 16 gigás 5s kb 250k lesz itthon, míg az ugyan úgy 16 gigás (de ráadásul ugye bővíthető) Galaxy S4 bizony 140k körül már kapható.

    Nekem volt iPod Touchom és akkor még tényleg sokkal jobb volt mint a konkurensek. De manapság már tényleg egy közép kategóriás android nem nyújt annyival kevesebbet mint amennyivel kevesebbe kerül. Persze lehet mondani, hogy az apple egy életérzés, garancia a minőségre (nem az), meg aki megteheti miért ne vegye, csak lassan már kezd átcsapni kicsit a hülyeségadóba.
    Az elfogadható számomra, hogy azért veszem, mert nekem ez tetszik, de az nem amikor megpróbálják elmagyarázni, hogy mennyivel jobb, meg innovatívabb mert nem az.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Parallaxis #57 üzenetére

    Eleve nem bízom egy olyan benchmark eredményben ami eltérő szoftverkörnyezetben fut le.... Még két ugyan olyan típusú telefonon is gyakran hót más eredményeket adnak a benchmarkok, nem hogy eltérő platformon..... Úgyhogy ezen eredmények összehasonlítását inkább hanyagoljuk.

    Én örülnék amúgy egy normális 4"-os telefonnak. Vicc, hogy a "mini" készülékek is 4,3"-osak. Nekem most 3,5"-os telefonom (ala iPhone a 4S-ig) amit én kicsinek érzek, de minden korrekt hardware-ű androidos telefon 4,5"-nál kezdődik. Az iPhone meg kicsit drága, hogy alternatíva legyen. (nekem) Szerintem ebben jól teszi az Apple, hogy nem megy a trend után.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz -Faceless- #59 üzenetére

    Így van. Ha csak Apple cuccaid vannak akkor egy igen nehezen reprodukálható software környezetet kapsz, csak itt az a gond, hogy a legtöbb Apple fanboy még messziről sem látott Macbookot vagy iMac-et. Nekem több ismerősömnek is iPhone-ja van, de többnyire azért mert vagy arra fejlesztenek software-t, vagy mert burzsujuk és tele vannak apple cuccokkal (valljuk be azért egy háztartás teljes felszereléséhez Apple cuccokkal elég burzsujnak kell lenni)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Amúgy hamár megegyeztünk, hogy a benchmarkokat nem hasonlítjuk össze az eltérő platformokon, azt is jó lenne belátni, hogy tök mindegy előfizetéssel, hűséggel mennyiért kapod meg. Az összehasonlításhoz objektív dolgok kellenek és ilyen szempontból a kártyafüggetlen ár az egyetlen alkalmas módszer.
    Persze, lehet, hogy amerikában 200 dolcsiért megkapod 2 év hűségre, de mondjuk angliában már nem annyi. Itthon pláne nem. Kicsit olyan ez, mintha valaki nyer egy felső kategóriás autót, majd azt hangoztatja, hogy az nem is drága mert ingyen is lehet szerezni....
    Tehát amikor arról beszélünk, hogy egy telefon drága-e vagy sem akkor mindig a kártyafüggetlen árat tessék összehasonlítani (esetleg azonos előfizetésekkel, de sokszor ez sem mérvadó lsd Galaxy Ace agyament árazása)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz buvartacsko #99 üzenetére

    Értő olvasás kis barátom :) Ha akarnál megértenél, de az összes Apple hírnél inkább véresen hadakozva véded az Apple-t és ignorálsz minden mást ami nem illik bele a világképedbe.

    De akkor leírom neked kicsit részletesebben, hogy megértsd :)
    Nem konkrétan az apple szolgáltatásokat éred el, hanem gyakorlatilag ugyan azt, csak 3rd party cégtől. Pl iCloud-ot ki lehet váltani Google fiókkal+Dropbox-al. Esetleg BitSyncel. De tuti van rá 10 másik program ami pont ugyan azokat a funkciókat tudja.
    iStore: Nem tom hogy hívják pontosan, nem vagyok Apple felhasználó. Arra gondoltam, ahol zenéket, filmeket, könyveket tudsz venni. Ez is sokáig kínálatban és kényelemben kiemelkedő volt, de már nem az. (Amazon, Play Store)
    Siri: Nyílván nem a Siri-t éred el, de akkor hívjuk Voice controlled personal assistantnak. Minden 2.3 utáni droid ismer hangparancsokat, de a Samu telefonokon van Siri jellegű program (nem tom a nevét) és én is használtam egy ideig ilyesmit ami Play-en volt fent. Tehát ez sem egyedi vagy jobb mint a többi.
    Lagmentesség: Minden Android hater vesszőparipája..... Nekem egy több mint 3 éves Acer Liquid metalom van, 1 magos 800 Mhz, 256 MB ram és főzött rommal, nem akad, nem fagy. Lehet, hogy a te iPhone-od gyorsabban nyitja meg a programokat, de mennyibe is került? Manapság már a középkategóriás normális SoC-al szerelt telefonok, normális launcherrel ( a TouchWiz nem az) szintén nem akadnak meg. A Nexus 4 sem... Persze, ha telerakod widgettel akkor előfordulhat, de ha az iPhone-odat telerakod widgettel.... Jah hogy arra nem lehet? Bocsi.....
    Amúgy meg ok, mondjuk azt hogy laggol néha... De még mindig fele/harmada/negyede az iPhone árának, tehát ne várjuk el tőle ugyan azt. Majd ha szépen az Apple is kihoz 30-40-50-ért telefont akkor azokat összehasonlíthatod vele.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz talamasca #106 üzenetére

    Ez jogos, csak szerinted az eladott x millió készülékből hányan vették meg azért mert iOS-t akartak vagy szükségük volt rá? Hát ha az 1 milliót eléri akkor megeszem bárki kalapját. Legtöbben ott vannak leragadva, hogy "A zájfón menő, meg a béla asszonta, hogy fapsztórból le lehet szedni virtuális desznyót ammeg bejön a Tecának".
    Majd utána leállnak vitatkozni, hogy ennél jobb üzletet nem is köthettek volna..... (de)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz nord_ #110 üzenetére

    Remekül kiragadtad a hsz-em lényegét :) Nekem ez a tapasztalatom a fórum pedig vélemény nyílvánításra van. Nem azt mondtam, hogy mindegyik ilyen, de most mond azt, hogy ha kiragadnánk reggel a 2-es metróról 10 embert akinek iPhone-ja, van 2-nől több el tudná mondani miért jmás az iOS mint a rivális platformok és ez neki a mindennapok során milyen előnyt jelent ami megéri a felárat. (jelzem itt most nem a tetszik-nem tetszik vonatkozás a fontos, hanem a funkcionalitás)

    Ráadásul, csak hogy a lelki békéd helyre álljon átrakom off-topic-ra az előző hsz-em ;)

    Szerk: hazudtam, nem teszem, mert már nem enged szerkeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz tDr1v3r #115 üzenetére

    Mondtam én, hogy az Android tábor jobb? Nem az. Ez is tény.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák