Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Márton #50 üzenetére

    Na én ezért nem szoktam a videós mellé állni :) Elég sokat hangosítok rendezvényen, szóval tudom mi fog belecsattogni a videóba és mi nem. Viszont az elég érzékeny mikrofon sokszor nem megfelelő eszköz erre (mert minden zajt összeszed, amit nem is kellene), ezért kérdeztem az irányított mikrofont. Gondolom cserélhető a Canonodon is (van XLR bemenete)... Sok problémától mentene meg. Pl. teljesen kizárná a felvételből a melletted álló tükrös gép hangját. Akikkel dolgozok, Sony DSR-PD170-et használnak, 2 mikrofonnal, amit cserélnek a helyzettől függően.

    Azonkívül a fényképezőgépek sem egyforma hangosak. Pl. egy fullframe gépnek nagyobb a tükörhangja, mint egy APS-C-snek, főleg, ha nagyobb visszatérési sebességre képes (rövidebb black-out-al rendelkezik a kereső).

    A fotóst azért fizetik, hogy képeket készítsen, a videóst meg azért, hogy filmezzen. Mivel a videósok el vannak kényelmesedve az óriási mélységélességük miatt (és a kis képfelbontás miatt, valamint az alacsony záridők sem okoznak fennakadást), nekik könnyű dolguk van az AF-el, ami egy fotósra nem mondható el, amikor fényszegény helyen próbál a minimális mélységélességével kihozni valamit. Ilyenkor sok expót meg kell ismételni, hogy egy sikerüljön, mert ha a "célpont" vagy a fotós akár 2mm-t is mozdul, oda az élesség, kuka a kép, vagy ha alacsony záridőt használ, akkor bemozdul akár a fotózás tárgya, akár a fotós...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák