Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Spectrum #13 üzenetére

    afterburner_ egy kicsit nagyobb "merítéssel" rendelkezik, tintasugaras (ciss) nyomtatással kapcsolatban, mint az "átlag" ember.

    Nem hibátlan a Ciss rendszer, használom egy ideje, de ár/érték arányát tekintve a hibával is messze a legjobb alternatíva (csak tintasugaras nyomtatókat érintve):K

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • Gabor970

    addikt

    válasz Spectrum #13 üzenetére

    Nekem volt egy canon iP4200-as, 5 patronos, azt nagyon szerettem. Sokat is nyomtam vele, és megbizható is volt, no meg a 8-as sorozatú patronok filléresek utángyártottban.

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • afterburner_

    őstag

    válasz Spectrum #13 üzenetére

    nem szárad be könnyen ne hogy azt hidd :) csak nem mindegy milyen tintát használsz, mert van ami kikristályosodik akár pár nap állás után, na ezekkel van a gond, és van ami csak sűrűsödik, és olyan lesz mint a zselé, ez a jobbik fajta, mert ezt a szivattyú ki tudja húzni a fejből. Mire én is kitapasztaltam melyik gyártótól melyik tinta ami színhűségét tekintve a gyárival megegyezik, vagy kisebb módosításokkal hozzá lehet igazítani, és nem dugítja a fejet több deci elnyomtatása után sem, kellett pár év...

    Egy vásárlóm volt aki félre rakta a gépét fél évre! mert chip gond volt vele, aztán megkért nézzem meg mert újra használni szerette volna, fejre egy-kettő tisztítást rányomtam chip csere után, és gyönyörűen működött, de van aki az ismerősi körömben havi egyszer nyomtat tintással. persze ilyenkor egy tisztítás, mert a fejbe azért ahol levegőt kap kicsit megkocsonyásodik a tinta, utána gond nélkül nyomtat.

    Piezzonak is meg van a maga előnye igen, mert így a nagyobb szemcséjű tintát, szublimáció, pigmentet jobban bírják, pontosabban csak ezek bírják a megfizethető kategóriában, van vásárlóm aki bögrét, pólót, stb csak ilyen géppel tud megnyomtatni. Tehát ezekhez Epson mindenképp.

    Canon fejekből is persze ami mondjuk 10.000 Ft környékén van nyomató, abban a fej kevesebb teherbírással rendelkezik, mint amibe beépített fej van, utóbbi akár 100.000 oldalt is lazán elvisz szövegnyomtatásból :) de mint írtam sok nyomdász vásárlóm canon géppel dolgozik , és van akinek 200-300.000 oldal van benne fejcsere nélkül. de ez mondjuk szöveg, fotó, kép nyomtatása esetén azért nagyobb terhelést kap a fej, 10-20.000 oldal után már elég durván néz ki a belseje a nyomtatónak a tintagőztől :D szóval minden a mérnökökön múlik, mennyire időtállóra rakják össze , és nekem pozitív tapasztalatom van a Canonnal , azért árulom csak ezt , ár/érték arányban a legjobb szerintem :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák