Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz BiP #308 üzenetére

    az architektúra lehet, hogy nem, kérdéses az "asztali és szerver" termékek vonatkozásában mi a helyzet.. mivel zen3 esetén a szerver élvez elsőbbséget.. asztali most kapott egy kis "extrát" akár utóbbinál lehet csúsztatni jövőre, bár lehet azért a karácsonyi dolgot "meglovagolnák" (bár ahhoz november de még inkább októberi megjelenés lenne legalább ideális, decemberben megjelenve nem fog eljutni mindenhova).

    Oliverda:
    Akkor rosszul emlékeztem, hogy half vagy nem half node az 5nm a tsmc 7nm-éhez képest.. ami biztos, hogy "közelebb vannak" egymáshoz technológiában mint a 7nm DUV (N7FF) a 7nm EUV (N7FF+) jához a TSMC-nél (persze, én ezt csak "hallottam", így erősen tévedhetek).
    Attól még egy utolsó pillanatos áttervezést nem tartok életszerűnek, inkább akkor már kezdetektől tervezhettek vele, vagy/és párhuzamosan akkor már mind2 variációt is használhatják (ha már a másikkal is elkészültek, és tényleg gyártani is akarják, kár lenne kidobni az eredeti terveket.. ha jók persze)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák