Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz apatyas #84 üzenetére

    A kemiaban nem lattam alogikat, ezert nem erdekelt(Vagy csak tul bonyolult az elmemnek), biologia meg erdekelt, mig a foldrajz nem.

    Ezert is irtam, valamit hallotam a legtobb oran, de nem nagyon allt ossze, hogy mirol is beszelunk.
    Nem tagadom az en hibam, ezert nem irtam semmit, hogy aztan pedig az ugy van.
    Ugy emlekeztem....rosszul.
    Az oxigen oxidacios folyamata, nem redoxi, igy nem eges. :R

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz apatyas #84 üzenetére

    és újabban ide lehet venni már az angol, német... tanár vonalat is.
    aki jól beszéli őket egyrészt sokkal többek kereshet multinál. Másrészt nem készíti ki az értelmetlen le kell adni uazt a fazekasban mint borsodban tanrend, adminisztráció abszurdizmusa. Vált.

    Aki maradt ott vagy nagy szerelem van (ez baromi ritka kiöli az adminisztráció... vonal) vagy/és nem számít a pénz (férj, feleség jól keres) vagy/és nem megy át az IQ/nyelvi teszten. Lehet ledöbbenni, szörnyülködni de több iskolai angol tanár bukott már el nálunk, pedig csak egy jó középfok és jó értés, beszédkészség a követelmény.... érted ezt tanulta xévig irodalmi angolt... de nagyjából jól beszélni nem tud, elfelejtette tudomisén.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • ddekany

    veterán

    válasz apatyas #84 üzenetére

    "Megpróbálnék olyan témákat gyűjteni fizika-kémia területen belül, ami halványan érdekli a társaságot."

    Lehet, hogy máglyán égetnének el érte... nem ez a cél. Csak példaként, 4-dikes gyerekem készült környezet dolgozatra, miután tanulták az égtájakat. Annyit tudott róla, hogy jobbra kelet, felfelé észak, stb. Mikor firtattam, hogy az mégis mihez képest balra meg felfelé, vagy mi ez az egész, akkor ötlete sem volt. Csak ezt kellett bevágni, hogy tanárnéninek ne okozzanak csalódást. Állítása szerint egy nyamvadt földgömböt nem kaptak elő! Hogy lehet anélkül égtájakról tanulni? Ott a lényeg, mint a két mágneses pólus, meg a forgás iránya (amik amúgy érdekes további témákba vezethetnek tovább). Valószínű valamikor eldöntötték, hogy nem szabad értelmesen tanítani, mert úgy kialakulna az emberekben a természetes igény, hogy érteni akarjanak dolgokat, nem pedig zombiként elfogadni és szolgálni a szalag mellett. De nem tudom elképzelni a tanárokról, hogy rossz indulatúak lennének. Tippre van egy szelekció, aminél aki ezeket átlátja, az eleve nem megy ilyen pályára.

  • b.

    félisten

    válasz apatyas #84 üzenetére

    Nálunk a suliban, környezetvédelmi technikusként nem találnak igazán kémia tanárt( alapvető tantárgy a végzettséghez) ezért egy, amúgy a szakmájában dolgozó és jelenleg gyesen lévő környezetvédelmi agrármérnök tanít minket mindenre is, többek között kémiára és biológiára . Nem mellesleg szerintem nagyon jól. Szóval hajrá :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz apatyas #84 üzenetére

    Nem kaptam fel a vizet, a legkevésbé sem. Nem tudom, ez hogy merült fel.

    Am mellékesnek azért neveztem őket, mert míg mondjuk matekból átlag 3 óra van egy héten középiskolában, infóból meg 2-4, addig pl. fizikát, kémiát nem is tanítanak minden éven, és akkor is jellemzően csak heti 1 órában. Aztán ha valakinek a későbbi munkájához ezek kellenek, akkor egyetemen húzzák fel őket belőlük. Vagy elmennek olyan iskolába, ami kifejezetten erre szakosodott.

    Az, hogy mernök létedre elmennél ezeket tanítani, azért vicces, mert kb. így működik. :D Nagyon sok az olyan fizika, kémia, biológia tanár, akik jó esetben legalább tanár végzettségűek, csak nem ezeken a szakokon, de bőven vannak olyanok, akik még csak nem is tanárok, és tanítják, mert nincs más.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák