Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Petykemano #100 üzenetére

    Kicsit szerintem túlértékeled a jelenlegi társadalmi berendezkedést. Az ősemberek nem pénzért dolgoztak, mégis túlélték, hisz belőlük lettünk. Ha valaki nem jut be a felhőbe, az sem fog meghalni. Aztán hogy kinek lesz jobb, az nézőpont kérdése. De ez már erősen filozófiai kérdés. A megválaszolásához tudni kellene olyan dolgokat, hogy miért élünk, és miért pont ezen a világon, miért pont így. De a legfontosabb, hogy ki mit gondol a lélekről. Mert ha létezik lélek, ami elválaszthatatlan a testtől, akkor feltöltheted te a tudatodat a felhőbe, az onnantól nem egy emberi lény lesz, csak egy program.

    Továbbá az élet értelme is a fenti kérdésektől függ. Ha úgy gondolod, az életnek nincs értelme, akkor egyértelműen elképzelésed sincs a válaszokról. Pedig hiába nem tudhatjuk biztosan, legalább ötleteinek mindenkinek lennie kéne, hogy mi az értelme. Ki-ki vallása, vagy meggyőződése szerint. Mert attól, hogy nem tudjuk biztosan mi az, még 100%-ig biztos vagyok benne, hogy valami értelme és jelentősége van az életnek. Nem csak úgy véletlenül létezik a világegyetem, és benne az ember.

    Mellékesen jegyzem meg, hogy vannak konkrét elképzeléseim, hogy mi lehet ez az ok, de ezt ha érdekel, akkor privátban, mert megint be fognak szólni a túl sok offért.

Új hozzászólás Aktív témák