Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geri|

    aktív tag

    Az egész update téma a helyes termék-pozícionálást segíti a piacon.
    Réges rég nem nem a fogyasztói igények kielégítéséről szól a mai telekommunikációs ipar.Egy frissítés, nem a user-ek megelégedését hivatott szolgálni, hanem a következő termék megjelenéséhez készíti elő a terepet.
    Erre a honlapra álltalában okos emberek post-olnak, de azt nem gondoltam volna, hogy még mindig a hitben éltek, hogy a marketingkoncepció azoknak szól akik már fogyasztók (múlt időben). MINDIG az leendő vásárló a célközönség, akik már kifizették a termék árát, az kikerül a fókuszált rétegből. Azok akik már rendelkeznek az általuk gyártott termékkel, azoknak egészen más kommunikációs csatornán juttatják el a vásárlásösztönzési üzeneteiket, költséghatékonyabb módon-pont ilyen update-ekkel
    Már rég nem a fejlesztők által diktált iramban kerülnek hozzánk a firmware-k hanem kidolgozott forgatókönyv szerint.
    Imádom a HTC-t, mert szerintem nagyon tuti dolgaik vannak, de azt ugye ti sem gondoljátok, hogy akkora profitot realizáló vállalat, mint a Mac, ne tudna 231MP-es optikákat belegyűrni a mobiltelefon-termékpalettájuk egyetlen résztvevőjébe? Vagy pipálná le a HTC-s telefonokat?
    Érdekükben áll? Az eladási adatok alapján nem igazán :)
    Érdekükben áll eldurrogatni az összes triviális alkalmazást és egy nagy service packban eljuttatni pl az én megvásárolt Ájfonomba? Nem hiszem. És őszintén szólva azt sem, hogy az Apple fejlesztői nem lennének legalább olyan jók mint pl a HTC fejlesztői. Kicsit több pénz jut K+F-re Steve-éknél, mint a HTC-nél...
    Az egyik legfontosabb kérdés, amit az egyetemen belémvertek:
    Mi jobb az elégedett fogyasztónál? A visszatérő ÉS elégedett fogyasztó.
    Ha én megvettem a telefonomat, és az közel tökéletes, akkor nagyon sok ideig nem költök telefonra. [HTC forgatókönyv]
    Ha én megvettem a telefonomat, és az kielégíti az igényeimet /viszonylag/, viszont ígéretet kapok az esetleges hibák (SZÁNDÉKOSAN BENNE HAGYOTT) javítására, akkor megnyugszom, használom, és amire kijön a következő telefon, nagyjából megelégszem a jelenlegivel.De ott a lehetőség, hogy az újabbat megvegyem. [Apple forgatókönyv]

    A 3.0-ás frissítésnél mindenki majd elélvezett, holott csak olyan dolgokat kaptunk meg, amiket, már a legelső iPhone generációban is tudtak volna frissíteni, de minek? Megveszed az újat, befizeted a frissítés költségét.
    Minden frissítésnek megvan a maga tervezett időpontja, helye, hogy a fogyasztói igények kielégítése szakaszosan, ne pedig egyszerre történjen meg, mert ha eldurrogtatják az összes puskaport, akkor mit hoznak majd ki a következőre. Elsőre meg kell elégednünk azzal amit kaptunk (érintőképernyős telefonok 'úttörője'), aztán majd meglátjuk.
    Az Apple filozófiája, az vásárló/fogyasztó a vállalathoz kötése, hiszen máshogy nem is boldogulhatunk (kell az MMS, kell a copy/paste, kell a macbook air-be a külső meghajtó, kellenek a microsoft kompatibilis szoftverek, és még sorolhatnám).

    És ha ezzel a litániával tisztában vagyunk, akkor miért is hagyjuk hogy az orrunknál fogva vezessenek?
    [P][/P]A fogyasztók jelentős 60-70 % a marketingosztály által kialakított képnek megfelelően a jelenlegi alapvető trend egyik összetevőjeként értelmezik hogy almájuk legyen. Tök mindegy hogy milyen, csak lássák a fehér fejhallgatód, vagy világítson a logó a notidon miközben böngészel az egyetem parkjában, vagy a Subwayben. Tehát a bepalizottak nagy hányada hagyja magát, valamint amint egy újabb típus piacra dobása esetén már cseréli is a készülékét.
    [P][/P]További töredék százalék TI IT-sok vagytok. Nektek muszáj a Mac gépek nyújtotta multimédiás képességek használata- a munkátok része, mert ti nem mutogatjátok a termékeket, hanem használjátok.
    [P][/P]A maradék kis rész a hozzám hasonló arcokból kerül ki. Én tudom mik az igényeim, és azok kielégítésre az apple termékei a legmegfelelőbbek. Nekem nem gond, hogy nem tudok ilyen meg olyan alkalmazást rátölteni, stb. És nekem az sem gond továbbá, ha kijön egy újabb kiadás, mert nekem ami van, megfelel. Az én fogyasztói csoportom tokban tartja a telefont, és nem használja a gyári fülest, csak azért hogy lássák mim van, hanem olyat használok ami a legoptimálisabb hangzást biztosítja. És az nem fehér madzagos.
    Nekem van egy iPodom is, amit csak a kocsiban használok. Még csak nem is színes, és már lassan 7 éves, de tökéletesen működik. Nem cserélem újra...minek :N

    [ Szerkesztve ]

    LiveStrong

  • geri|

    aktív tag

    válasz Polllen #18 üzenetére

    Nagyon köszönöm, sikerült megragadnod a lényeget. Teljesen igazad van.

    LiveStrong

  • geri|

    aktív tag

    válasz David75 #16 üzenetére

    Itt nem feltétlenül az iPhoneról beszélek hanem az Apple termékpalettájáról. Például iPod touch. Alapból a régebbi touch kiadásokban nem szerepelt az app-store, amihez wlan segítségével csatlakozhattál. Természetesen frissíthetted a vasat- firmwire 2.0-val, amiért fizetned kellett. (ha jól emlékszem)
    Tehát a készüléked szoftverének frissítése térítési díj ellenében elérhető.

    A másik, hogy senki senkit nem ítél el (főleg nem irigy senki senkire), természetesen mindenki arra költi a pénzét amire akarja, ezt nagyon jól látod. De, azt a kiváltságot engedd már meg nekem, hogy leírjam, szerintem hogyan oszlik meg az apple vásárlói közönsége. Ha jól emlékszem nem azokat bíráltam, akik az aktuális divatnak megfelelően vásárolnak magukat javakat, hanem megjegyeztem, hogy a fogyasztók jelentős szelete ebből a rétegből kerül ki.

    Amúgy nagyon sajnálom, hogy Neked az egészből ez jött le.

    Mellesleg a véleményem nem is lehet objektív, nekem is iPhone-om van.

    [ Szerkesztve ]

    LiveStrong

  • geri|

    aktív tag

    válasz manchester85 #23 üzenetére

    "Ahhoz képest, hogy iPhone-od van, a szoftverfrissítésért nálad fizetni kell. Eléggé képben lehetsz."

    Köszönöm, de úgy gondolom pont annyira vagyok képben, amennyire kell. Az Apple vállalatról beszéltem, nem pedig egy konkrét termékről. Írtam arról is, hogy például a Macbook Air esetén külön kell vásárolni számos külső dolgot, vagy például alapvetőnek számító szoftvereket. Ez az Apple vállalati stratégiája.

    "Most az, hogy milyen lehetne, meg mi folyik a háttérben, az egy teljesen értelmetlen és fölösleges spekuláció, mert nem az adott gyártóról, hanem globálisan a marketingről szól."

    Ezzel sajnos nem tudok egyet érteni. És szerintem itt fejezzük be a dolgot, mert butaságokat beszélsz. Ugyanis azoknak a folyamatoknak az elemzésére, 'hogy mi folyik a háttérben' jó pár tudomány épül. Spekuláció pedig az összeesküvés elméletekben van, nem pedig egy jól megszervezett transznacionális vállalatnál. Az, hogy egy vállalat elemzése neked felesleges és értelmetlen, azért jó pár embernek-és intézmények (tanároknak, egyetemeknek, tudósoknak, menedzsereknek) had ne legyen már az...
    A globális marketingről csupán annyit hogy az a vállalat egy töredék része, persze nagyon fontos. A termékpaletta frissítésének ütemezése nem a globális marketing témakörébe tartozik, és sose tartozott oda.
    A legtöbb ember csak elintézi azzal a közhellyel, hogy 'amarketinggépezet'. Pedig esetünkben ez nem fedi a valóságot. A tudatos fogyasztó (akik a hozzám hasonló-általad nagyon találóan[....?....] 'nincsképben' nevezett- arcokból kerülnek ki) nem a marketing eszközök hatására cselekszik, hanem a 'számomra legmegfelelőbb'-elvet követi. Tehát a dolgoknak semmi köze ahhoz a szóhoz amivel mindenki csak dobálózik: marketing.
    A kommentemben arra próbáltam rávilágítani, hogy a frissítés-kibocsátások ütemezése, valamint a termékek fejlesztése, majd azok piacra dobásának tervei nem marketingdöntések, hanem stratégiaiak.
    Ha figyelmes vagy, a honlapon számos olyan cikket olvashatsz, amikben a különböző know-how-k levédetéséről írnak a mobilarénások. Szerinted mi ez, ha nem vállalati stratégia?
    Egy világcég aminek a termékei világszínvonalúak, és évekkel az aktuális technológia előtt járnak, nagy kegyesen kidobják a copy/paste-t?
    Ezek szerintem jól tervezett termelésmenedzseri döntések. [nem pedig globális marketing]

    [ Szerkesztve ]

    LiveStrong

  • geri|

    aktív tag

    válasz manchester85 #31 üzenetére

    "Tudod, két külön dolog az, hogy ő az Ipod touch-ról beszél, és az, hogy neked egyértelmű, hogy arról beszél."

    Attól, hogy neked valami nem egyértelmű, arról had ne én tehessek. Még egyszer leírom nagyon türelemesen, hogy az egész vállalatról beszéltem. Nem konkrétan telefonról vagy merevlemezes hordozható zenelejátszóról (ha nem merevlemezes, hanem van valami speciális kifejezés rá, akkor bocsánat, nem kell a torkomnak ugrani).

    "Abban a hozzászólásban még egy egészen aprónyi utalás sincs iPod Touchra. De idézd be nyugodtan azt a szókapcsolatot, vagy a legapróbb utalást, ami szerint ő Touchról beszél."

    Újból ismétlem magam: az egész vállalatról beszéltem. De bemásolom Neked ami alapján ez talán Számodra is kiderül:
    "(kell az MMS, kell a copy/paste, kell a macbook air-be a külső meghajtó, kellenek a microsoft kompatibilis szoftverek, és még sorolhatnám)."

    "mert csak Ipod touch esetén van értelme az idézett szövegnek, még nem jelenti, hogy ő erre is gondolt"

    Én meg arra gondolok, hogy azért, mert a Te észjárásod egy kicsikét lassú, nem kell emiatt rögtön a sajátodhoz hasonlítani más gondolkodását...

    "Műszaki kérdésben nem vitatkoznék, de ez már nyelvészeti kérdés."

    Nyelvészeti kérdésekbe bonyolódsz egy telefonos fórumon?[....?....] Nagyon okos dolog, de szerintem, akkor már az általam felhozott 'Apple vállalat frissítéseinek ütemezése'-téma kicsit jobban beleillik a telefonos fórumokba.

    Tripla zárójelben plusz offtopic a köbön, Rólad pedig a következő a véleményem: Tipikus magyar mentalitás. Olvas egy hozzászólást, és rögtön azzal kezdi böszme módon, hogy nem vagy képben. Nem azzal kellene kezdeni, hogy: ' jó meglátás, de szerintem talán.... 'vagy 'egyet értek veled de hogy értetted azt, hogy...'?
    Rögtön támad...nem véleményt nyilvánít. Erre senki sem kíváncsi, legalább is én nem vagyok a továbbiakban. Ezért tart ott az ország ahol tart, mert ilyen emberek lakják...

    De ez már annyira offtopic, hogy magam jelentkezem a moderátornál... :U

    LiveStrong

Új hozzászólás Aktív témák