Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bgyarmati

    csendes tag

    Most látom, hogy milyen öreg vagyok... Az "én időmben" egy CPU nem került 2x annyiba, mint egy alaplap. Csak megjegyzem, hogy C64-en assemblyben írt program kezelte az ELMÜ havi BUDAPEST-i teljes közvilágításának havi elszámolását és _számlázását_, valamint éves archiválást végzett. Sinclair Spectrumon a barátom péntek este elindította egy erőmű egyes automatika a köreinek a rajzolását egy kazettás adattárolóból kiolvasva a rajzok tervjelőléséhez, feliratozásához, rajzcíméhez szükséges adatokat, amelyet egy csőtollas plotter nyomtatott hétfő reggelig. Ha nem volt gebasz, hétfőn "térdig gázoltunk" a kész rajzok pausz tekercsein. Ma meg egy sima asztali PC-ben akkora CPU és GPU van, amelyen régen egy Cray-1-bes se voltak...
    (Azért nekem még mindig az a közvetlenül bináris gépi kódban írt program tetszik, amely egy pontokból felépített 3D kockát foragtott a térben, alatta zenélt, és mindössze 254 byet-ból állt! Ezt csinálják utána azok, ahol már a programíró programot is program készítette el...)

Új hozzászólás Aktív témák