Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Most akkor ide is írjuk le a véleményünket újra, vagy elég ha csak linkeljük a már pár napja kint lévő lényegében ugyanerről szóló topikba írt hsz-t?

  • Dany007

    veterán

    válasz AS #12 üzenetére

    wow! : o

    Komolyra fordítva a szót, animálva még lehet, hogy kilehet hozni belőle valami jót. De így igen silány. Kissé túlzásba vitték a letisztult formát. Nem csak attól lesz valami modern, hogy letisztult.

    Szerintem ennek inkább ósdi retrós, gagyi kinézete van.
    A másik topicban valaki linkelt egy kis logós oldalt. -> [link] (ne csak az első oldalt tessék nézni)
    Na igen, itt vannak modern, letisztult és igényesen szép logók. Az ilyenekhez már tényleg kreativitás, igényesség, talán kis művészet is kell.
    Aztán ezekhez képest az új Windows logó tényleg egy rakás..... .

  • Dany007

    veterán

    válasz Gadgetfan_ #35 üzenetére

    Szerintem senki nem mondja, hogy könnyű, akár egy ilyen egyszerű logó-t is megtervezni.
    Itt szerintem a többségnek az a gondja, hogy egyszerűen hiányzik belőle a kreativitás.
    Mert ez a logó kb ilyen -> Windows 8 (tessék nekem is gratulálni :) ez ha lehet mégegyszerűbb)
    Csak nem raktam elé ablakokat. Ennyi az egész.

    Amit korábban linkeltem oldalt ott is rém egyszerű logók láthatóak. A különbség annyi, hogy azok ötletesek, ízlésesek színekben és formában egyaránt. Látszik, hogy a tervező megdolgoztatta a jobb agyféltekét. Van benne valami kreativitás.

    De ebben a windows logóban gyakorlatilag nulla az amit design-nak lehet nevezni. Voltaképp a mai modern letisztult design paródiája lehetne. Ahogy azt fönt a "saját logómmal" illusztráltam. Egy ekkora cégtől már elvárná az ember, hogy legyen benne valami spiritusz, valami, amit meglátva azt mondjuk, hogy húh na ez már valami!
    Jelen esetben viszont nekem inkább az az érzés jutott eszembe, hogy visszakerültünk a 80-as évekbe. És ahogy más fórumokon is olvasom, a többségnek is ez a véleménye.

    Azt pedig neked is tudnod kell, főleg ha te is ilyen területen dolgozol, hogy a logóknak funkciója van. Ez is egyfajta design elem, formaterv. Aminél, mint minden más design elemnél fontos, hogy tetsszen az embereknek, a célközönségnek. Tehát ha a többség szerint szar, akkor az nem jó még akkor sem ha szakmailag megmagyarázható vagy megszokható (nyilván bármit meglehet szokni, hiszen a megszokás jelentése is erre utal).
    Én még azt is megmerem kockáztatni, hogy az új MNB logó is szebb, elegánsabb, mint ez az új Wines. Ebben is van egy minimális ötletesség az amúgy 'egyszerű, mint a bot' design mögött. Hiszen az első 3 oszlom az M betűt jelképezi, a második kettő az N betűt, az utolsó kettő pedig a B betűt. Így jön ki az MNB az oszlopokból. Mindez letisztultan, egyszerűen, elegánsan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák