Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    Na akkor a sok látatlanban lehúzós okosoknak: Ez egy netezős gép, ha játszani akarsz ne ezt vedd. Ez a swift 1 széria apróbb fejlesztgetésekkel már sok éve fut (nem tudom mennyi, de 2-3 minimum) Én másfél éve vettem, kb ugyanezt, csak n5000 procival, lényegében ugyanez, hajszálnyival lehet még gyengébb is. Mire használom? Este munka után az ágyban híreket olvasgatni,facebook, arduino programozás, youtube, ilyenek. A gép őszintén mondom hogy teljesen jól használható, egy átlagfelhasználó igényeit tökéletesen kielégíti. Láttam már lassú gépet, ez nem az. A gép teljesítményét nem csak a proci határozza meg. Az ssd rengeteget dob rajta. CPUbenchamark 2600 körüli pontot ad rá, ami ezekre az alap feladatokra bőven elég, egy új oldal a böngészőben kb 1 másodperc alatt megjelenik. Itt a cikkben néhány lapot emlegetnek hogy utána belassul. Hát nem tudom milyen böngészőben, de itt nálam chrome-ban most épp 27 lap van megnyitva (kicsit lusta voltam, majd bezárogatom), és semmi lassulás. Ja mellette fut még egy visual studio is meg még pár program. A 8Gb RAM bírja, a háttérben futó alkalmazások nem nagyon használják a procit. (most épp 10%-on van, de már tényleg be kéne zárnom pár böngésző tabfület) Ja és láttam már pár gépet, a céges gépem pl 6 mag 12 szál, de ott kicsit kolyabb az igénybevétel oda kell a CPU teljesítmény. Ennek a gépnek hiába fanyalognak sokan de az a nagy előnye hogy könnyű, teljesen néma és aránylag jól bírja az akksi. Próbáltam több gépről netezni 15,6 colos i3, i5-el, de kényelmetlenebb, nehezebb és zúg a ventillátor. Mutassatok másik gépet ami venti nélküli, könnyű, egész jó minőségű, nem 500 ezerbe kerül, van billentyű háttérvilágítás és az alap böngészést, ilyesmiket teljesen jól gyorsan futtat. (láttam már lassú gépet celeron n 4ezer akármi procival + HDD-vel, na azt 5 perc után falhoz vágnám). Én ezt 160-ért vettem, azóta sajnos romlott a forint, meg kicsit emelkedtek az árak, ezért most egy húszassal drágább. Tehát mégegyszer ez nem asztali gép, nem játékgép hanem egy kényelmes kis netezős, vagy akár iskolai tanulós stb. gép, és nem kell félni a lassú procitól ha nem akarsz videót vágni vagy rendszeresen komolyabb alkalmazásokat használni. (Photoshopra, 3d tervezésre nem ajánlanám) Még1: Az acershop.hu-n a swift1-re keressetek rá, van 110 vásárlói értékelés, szinte mindenki dícséri. (Azért van ennyi értékelés mert nem most jött ki a swift1, csak mindig fejlessztenek kicsit az új szérián, de alapjaiban ugyanaz).

Új hozzászólás Aktív témák