Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Az energiahatékonyság szempontjából kulcsfontosságú az alacsony késleltetés.
    Szerintem mobil eszközökben lesz helye, ott ez a stack-elt dizájn is ideális a kicsi hely és az alacsony TDP miatt, és nem kell túl sok réteg sem a memória korlátozott mennyisége miatt.

    Szerverben már próbálták nagy sebességű+kapacitású memóriát egymásra stack-elni, PCB-n keresztül összekötve a CPU-val, fogyasztása okán nem életképes ezt a CPU-alá tenni..

    A szén-nano-cső okozhat olyan meglepetést, hogy jóval nagyobb (200C°) üzemi hőmérséklet mellett (nagy Delta T) képes üzemelni a CPU, így jóval olcsóbb leadni a környezetnek a hőmennyiséget, vagy ugyan olyan hűtés mellet nagyobb "peak teljesítmény" vehető ki, amit az alacsonyabb késleltetésű memória is megtámogat, a kevesebb üres órajel ciklus okán.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz arn #38 üzenetére

    az áron a komplexitás miatt nem, de a fogyasztáson lehet még faragni. Ha sikerül az egységek között kis késleltetésű univerzális, skálázható kapcsolatot kiépíteni, akkor jöhet a képbe a GPU, illetve célirányosan fel programozott gyorsító, ami leveszik a CPU válláról a terhet, mert nagyon jó hatásfokkal számol.

    Ahogy mondod: eljutunk oda, hogy a CPU csak a feladatot osztja ki, de ahhoz le kell szorítani a rendszerben lévő részegységek közötti késleltetéseket is, hogy konzisztens, skálázható teljesítményt adhasson egy ilyen rendszer.

    Ennek az első lényeges lépése a memória-CPU közti "távolság" lerövidítése.

    Ezeket a az 1-2-4 szálat használó programok is meg fogják érezni, ha nem is nő a feldolgozási teljesítmény /szál, több feladatot lehet rábízni 1 magra, anélkül hogy kontrollálhatatlanul megnőne a feladat elkészülési ideje.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák