Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rimuru

    veterán

    válasz King Unique #3 üzenetére

    nem mindenki használ Windows esetén Pro kiadást - az a baj hogy az MS feleslegesen korlatozza a home usereket, szerintem kotelezonek kellene lenni az osszes kiadasban a lehetosegnek. Ha olyan fontos a vedelem hogy legyen (kikapcsolhatatlan) secure boot, stb akkor ezt miert nem tolja?
    A userek tobbsegenel lehetne default bekapcsolva (ahogy pl androidon is van) sose tunne fel nekik cserebe kicsit vedetebbek lennenek.

    Vigyázat, csalok!

  • Domonkos

    Ármester

    válasz King Unique #3 üzenetére

    Nem flame jelleggel, de:

    >cikkíró saját problémájára keresvén a megoldást
    Persze, feltunt. Es most igy visszaolvasva tenyleg szerencsetlen a megfogalmazas. Azt szerettem volna csak kifejezni, hogy hihetetlennek tartom, hogy ilyen problema meg letezik es az elmult evekben sem lattam ebben erdemi javulast.

    >meghajtótitkosítás
    Nem emlitettem ilyet.

    >nem mindenki használ titkosítást
    Igen; pontosan ez az en problemam es a kommentem implikatora.
    Nem tudok olyan helyzetet, hogy az ember valamit alapbol titkositatlanul akarjon tarolni, de a hattertar eladasa elott meg megsemmisiteni. :N

    >nem mindenkinek van a laptopjában TPM
    Szuksegtelen.

    >nem mindenki gépénél támogatott CPU szinten az AES-NI a megfelelő teljesítményhez
    Ezt csak azert hiszem el, mert cafolni nem tudom - meg amugy sem akarok most flameelni.

    >nem mindenki használ Windows esetén Pro kiadást
    Ahogy te is irod, ez nem feltetel.

    >nem mindenki akar 3rd party programmal titkosítani
    A konkret megvalositas nem is erdekes, csak a titkositas meglete vagy hianya.

    >nem mindenki akarja az adatlemezek mellett a rendszermeghajtót, a rendszerindítást is titkosítani
    A problemam az az, hogy egyesek (a legtobben?) abszolut nulla figyelmet forditanak erre, nem pedig az, hogy nem biztositjak tul magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák