Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prabhu

    senior tag

    Káros-e a dohányzás?
    Igen.

    Fizikailag meg lehet azt oldani, hogy a dohányosok ne kényszerítsék rá a bűzüket a nemdohányzókra?
    Nem.

    Be kell-e ezért tiltani?
    Nyilván.

    Ennyi a lényeg, a többi csak mellébeszélés.

  • prabhu

    senior tag

    válasz Depression #598 üzenetére

    "Fizikailag meg lehet azt oldani, hogy a dohányosok ne kényszerítsék rá a bűzüket a nemdohányzókra?
    Igen."
    Hogyan?

    Kinyitom az ablakomat nyáron és 3 irányból kapom a füstöt 5-10 percenként.
    Jön fel a közös vizes helyiségben/szellőztetőn a szag.
    Sok helyen a lépcsőházak össze vannak bagózva, még a jobb ajtókon is beszivárog.
    A sarkai boltig nem lehet anélkül eljutni, hogy pár ember ne fújja a pofámba.
    Kint állnak a boltok/iskolák stb. előtt a függők szívják a rákrúdjukat, csak úgy mint a megállóknál.

    Még ha be is lenne tiltva közterület, az otthoni téma akkor is gáz lenne.
    Azokról a jómadarakról nem is beszélve akik a gyermeküket/háziállataikat is kiteszik ennek, terhesen is bagóznak...

    Tehát kellene egy pár éves terv, kiadni az ukázt, hogy ennyi lesz, lehet leszokni és nem engedni rászokni sem a fiatalokat, mert ha nem csinálunk semmit, akkor SEMMI sem fog változni.

  • prabhu

    senior tag

    válasz Dluinet #608 üzenetére

    Mi lenne a pozitív hatása? A nikotin élénkít? Csak éppen a füstben több, mint 4000 összetevő van, ezért szó nincs arról, hogy tisztán vinnéd be a szervezetedbe. Az elektromos cigi jobb megoldás lenne ilyen szempontból.

    A többihez: ha én eleresztek némi bélgázt mások orra alá bunkó vagyok, de a bagózás meg okés? :D

    A lényeg: a cigizés egy olyan kábítószer-fogyasztási szokás, ahol nem tudod megoldani, hogy másoknak ne árts vele direktben. Az alkoholnál lehet, hogy erősre iszod magad és utána lesz gond, de attól még én nem leszek részeg, ha valaki mellettem vedel.
    A ruhádon, bőrödön, hajadon is megtapad és lehet is érezni a bűzét. Ez káros is, pár éve volt olvastam egy kutatási eredményt erről. Sok embernél megfordulok, még az évek óta leszokottaknál is lehet érezni a lakásban a szagot.

    Amúgy én is azok közé tartozom, akik abbahagyták a füstölést (egyik napról a másikra). Visszagondolva jobb lett volna rá se szokni. Nyerni nem nyertem vele semmit, csak tapasztalatot, na meg nem kevés pénzbe is kerül.

    Ja és ez eredeti témához: [Putyin]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák