Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz Kleroo #30 üzenetére

    Engem pont hidegen hagy, hogy a procim mennyivel fogyaszt többet, mert amennyi extra pénz lenne egy újabb alig erősebbre váltani, hogy egy évtized alatt nem hozná vissza azt a játékok alatti fogyasztás eltérésből eredő különbséget.
    2012.-ben vettem 45e Ft ért egy i5-3570K procit, és ha így megy tovább még pár generáció váltást ki fog szolgálni.

    A fejlődést elvihetnék abba az irányba, hogy most már az i7 6 magos legyen alapból, az i5-ben meg legyen HT is aktiválva a négy mag mellé hamár a sima pentiumokban is bekapcsolták a HT-t.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • pengwin

    addikt

    válasz Kleroo #30 üzenetére

    Valóban, SB/IB azonos órajelen már többet fogyasztana, de szerintem ott sem lenne egetverő a különbség.
    Például:
    PH!-s IB és SB tesztek alapján, Cinebench alatti fogyasztás:
    i7-3770K@4,7GHz 171W (ugyanúgy HD7970 GHz Edition mellett)
    i7-7700K@5GHz 179W
    i7-2600K@4,3GHz 152W (itt még egy HD 5850-es Radeon volt a tesztben, ami kevesebbet evett a 7970 GHz Editionnél, de ez is minimális)
    i7-7700K@4,2GHz 144W (alapórajel)
    vagyis csak a CPU-részt nézve alig volt fogyasztáscsökkenés.

    Az IGP tényleg sokat fejlődött, ami nem rossz dolog, én is az i7-3770T IGP-jét nyúztam 1,45 GHz-re húzva kb. 2-3 hónapig az R9 270X és az RX 480 közötti időszakban most ősszel.
    Mellesleg egy teljesítmény/tranzisztor összesítést is megnéznék az Intel IGP-kről... Szörnyű lehet, és még perf/Wattban se lennének ennyivel jobbak, ha lenne mondjuk 6 CU-s APU is az összesítésben.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák