Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pistikebacsi

    újonc

    Sziasztok, uj gyerek vagyok itt.
    Azert kerultem ide mert sikerult az uj chuwi vi10-es gepemet teglasitani.
    Az "ongyilkos" bios-nak koszonhetoen sikerult a video drivert kiiktatnom es ezzel a gepem keszen volt...
    De sikerult flashezni Rasberry Pi-vel (flashboot progival) es most lehet megint vele jatszani.
    Mostani gondok a kovetkezoek:
    1-A flasheles miatt a bios-bol eltunt az oem product key-em, ezek szerint ezt mar nem lehet potolni, igy
    az ujraaktivalas torles eseten mar nem lehetseges. Tudja valaki hogyan lehetne visszavarazsolni?
    2-Az eddigi tobb mint 3000 hozzaszolast lehetetlen vegigolvasni, ezert pontosan rakerdezek: a windows10
    64bit-es verziojat fel lehet ra tenni? (nekem nem sikerult eddig...) Ha ez nem lehetseges akkor az egesz gep nekem nem felel meg amire kellene. Annyit irjatok csak hogy igen vagy nem es esetleg egy leirast, ha lehet hogyan.
    Elore is koszonom - pistike

  • pistikebacsi

    újonc

    válasz Joccc07 #3032 üzenetére

    A linux hasznalata es feltevese engem is erdekelne. (Maskulonben eppen ezert erdekelt a windows
    64 bites valtozata, a virtualbox igazibol csak igy tudja hasznalhatoan futtatni a linux verziokat. A 2G
    memoria eppen eleg lenne a 64 bites verzionak, amugy a youtube-on bemutatott chuwi-n futo linux
    is 64 bites,)
    Mas kerdes: windows10 alatt a kamerak mukodnek valakinek megfeleloen? Nalam csak a hatso kamera
    hasznalhato a skype-nak, nem tudok valtani a felso kamerara. A driver-ek latszolag rendben vannak,

  • pistikebacsi

    újonc

    válasz FingR86 #3049 üzenetére

    Koszi a valaszt, csak most irok mert sokat probaltam kijavitani a windowsban
    jelentkezo hibat, a front kamera nem mukodik minden allitas ellenere.
    Ha ez a kod mond valamit, valaki esetleg megmondana, megis milyen tipusu kamerak
    vannak beepitve az ilyen gepbe: VI10PQ64G22151100396.

    Imaging devices
    Intel(R) Imaging Signal Processor 2400
    System devices
    Camera OV2680
    (Ez OK, a rear kamera.)
    Camera Sensor HM2056
    (Ez hibas, ez lenne a front kamera, ami windows10 alatt nem mukodik.)
    (This device cannot start. (Code 10)
    STATUS_DEVICE_POWER_FAILURE)

    A front-kamererat nem tudtam mukodesre birni az osszes kiprobalt driverrel sem,
    elofordulhat, hogy mas tipusu?
    Esetleg meg piszkalni kene valami beallitast a bios-ban? A beirt bios valamint a hasznalt
    driverek az S165C csomagbol vannak. A biosban a kamerak tipusat nem lehet valtoztatni,
    de itt LiteOn tipuskent szerepelnek, ezt csak megjegyzem azert, hogy tisztazhassuk: a windows
    nem minden biosban tarolt adatot hasznal fel...
    Erdekesnek tunik, a kinai gyarto oldalrol ez a tipus eltunt. Jelent ez valamit nektek?
    Nekem sajnos azt sejteti, ezzel a tipussal tul sok gond van/volt, talan ezert is ilyen sok a hozzaszolas
    ezen a forum teman...
    Koszi a valaszokat - Pistikebacsi.

  • pistikebacsi

    újonc

    válasz #50751744 #3138 üzenetére

    Szia, ugyan az problemam volt. Ma sikerult a kovetkezo modon megoldani.
    A rendszer "system device"-ibol annyiszor uninstall-am a kamera meghajtokat amig a gep
    csak ismeretlen device-kent latta mindket kamerat. Ezutan nalam bios frissites, innen:
    http://forum.chuwi.com/thread-169-1-1.html, a megfelelo szeriahoz.
    Ujrainditas utan 2 teljesen hasonlo kamera jelenik meg, Camera OV2680, tehat az eddig
    automatikusan es rosszul visszatoltodo HM2956 kamera eltunt. Az imaging device driverenek
    frissitese utan az Intel(R) Imaging Signal Processor 2400-ra mindket kamera mukodik.
    Mivel en a bios-t hardwerileg atirtam mert teglasitottam a gepem meg az elso kotelezo
    mentesek es informaciok mentese elott nem tudtam, hogy 2 darab egyforma kameram van,
    ezert is erdeklodtem nehany napja, kinek milyen kameraja is van.

    Meg nem probaltam a docing station-t (tasztaturat), mert meg nincs.
    De azt tudom, hogy peldaul az en gepemben a docing csatlakozo csak fityegett a levegoben
    amikor kibontootam a tabletet, a kinai elvtarsak elfelejtettek csatlakoztatni az alaplaphoz,
    igy biztos ezen okbol kifolyolag masnak sem sikerul hasznalni ezt az eszkozt.

Új hozzászólás Aktív témák