Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlytoo

    aktív tag

    Kissé megrökönyödtem egyesek közönyét illetően. Attól még, hogy van valamire pénzed nem jelenti azt, hogy valaki is vagy.

    Nem dolgozom kereskedelemben és soha nem is dolgoztam, de a szocializált kommunikáció leginkább téged minősít és nem a másikat. Attól ,hogy esetleg egy eladó bunkó (mert nyilván van ilyen is) neked még nem kell annak lenned.

    Te vagy a vevőért? A vevő kiért van? Ezt én úgy gondolom ,hogy nem kerül semmibe udvariasnak lenni. Lehet, hogy pont a pozitív viselkedéseddel jobbá teszed a napját. Nekem ezért már megéri. Attól, hogy egyesek pont telibesz*rják, hogy mi van a másikkal én még nem fogom. Aztán ezek az emberek panaszkodnak, hogy ők is telibe vannak sz*rva. :U :U

    Nagy probléma, hogy egyre többen gondolnak az etikára és kulturált viselkedésre, mint felesleges dologra.

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz nevemfel #17 üzenetére

    Az érzéketlen bunkóságot túlreagálom?

    "Aki fizet annak van igaza, kész." - Ez egy nagyon problémás hozzáállás. Fizetsz valamiért, hogy a tied legyen. Hozzá teszem, hogy ez nem jár neked, akkor sem ha van rá pénzed. Ha oltári mód bunkón viselkedsz jobb helyeken meg sem kapod az árut. Persze cserébe ki se kell fizetned. Persze bevett szokás, hogy mindenki vehet magának azt, amit akar, de van egy jó ellenpéldám is.

    Ahol dolgozom van egy pékség(Félegyházi). Nagyon normálisan kulturáltak az eladók. Minap egy igazi büdös tahó jött be vásárolni. Kielőzve a sort odaköpte, hogy mit akar és azt azonnal akarja, mert ő nem ér rá. Mi történt? Nem szolgálták ki. Annak ellenére sem, hogy kint állt a Maserati-val.

    Cucuska2: Persze lesznek olyan, emberek, akik kényük- kedvük szerint fognak viselkedni, mellőzve minden emberi értékrendet. Pont erről regéltem. Gyakorlati haszna is van és foglalkozol is vele, hiszen ideírtál. "mindenki használ"- Hál' Istennek még egészen távol vagyunk a mindenkitől. Hozzáteszem, hogy ha már valamihez hozzászólsz-no offense-, akkor nem célszerű a saját írásodban rommá verned magad.

    "Engem valahogy nem irritál sem a 250 forint lesz, sem a szép napot, de még a flegma viselkedés sem, ők is emberek. Mindenki ember. Ha jó kedvem van, szépen nyájasan végigmondom, ha nem, akkor 3 sajtburger lesz
    KONTRA
    Viszont az olyan emberek irritálnak, akik feljönnek logoutra blogot írni, hogy nem tetszik nekik valamilyen szerkezet, amit amúgy mindenki használ.
    A konklúzió: ok boomer."

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    Pszichológiából volt egy hosszabb írásom még az egyetemen. Teljes körűen látszódnak bizonyos társadalmi problémák, amikből bizonyos újabb problémák következnek. Ilyen egyik probléma az érzéketlen közöny. Nagyon sok ilyen emberrel beszélgettem és az a szent meggyőződésük, hogy ők vajon miért kellene, hogy foglalkozzanak bármivel is. Velük se foglalkoznak. Általában a forrást keverik össze. Ok okozati összefüggés mutatható ki, hogy aki "kénye-kedve" szerint viselkedik a körülötte élőkkel, azzal szintén úgy fognak az emberek viselkedni. Általában ilyenkor jön a panasz, hogy ez nekik már kevésbé tetszik, de azt nem hajlandóak beismerni, hogy nagyban felelősek a kialakult helyzetért. Többnyire az ilyen emberek komolyabb konfliktushelyzet esetén nagyon rossz problémamegoldók.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz domos #39 üzenetére

    Még mindig nem erről beszélünk. Illetve nem kell off-ba tenned, ami a témához kapcsolódik. Én akkor is kötelezőnek érzem magamra nézve, hogy te, mint hotelben dolgozó recepciós megkapd ua. a tiszteletet, mint én, akinek soha életlében nem kell még csak hasonló munkát sem végeznie a pénze okán. Persze ez csak egy példa volt.

    Silεncε: Ez neked is egy nagy probléma ,csak éppen úgy teszel, mint akit nem érdekel, vagy még nem mérted fel az igazi súlyát. Nem a "lesz egy kakóscsiga" frázisra gondoltam még mielőtt itt ragadunk.

    Ki mondta, hogy nincsenek bunkó eladók? Én is találkoztam már tirpákokkal. Attól függetlenül ugyanúgy udvariasan viselkedtem velük.

    Erre is tudok jó példát mondani: tv-t akartunk venni párommal (vettünk is). Kértünk segítséget az eladótól. Közölte, hogy ő sajnos nem ért hozzá, de szól egy kollégájának. A kolléga megérkezett így: " Mit akarnak?". Mondtam, hogy tv-t akarunk venni. Hallottam ,hogy az orra alatt elnyomott egy "Istenem g*ci." Mondatot. Párom is hallotta és ő neki is esett, viszont megkértem, hogy ezt higgadtan kellene kezelni. Úgy is lett. A sajnálatos dolog, hogy a modorából nem tudott visszavenni, annak ellenére, hogy teljesen udvariasan és korrekt módon viselkedtem vele. Sajnos kénytelen voltam minden egyes dolgot megkérdezni a tv-ről, ami 2 óráig tartott. :) Hozzá teszem, hogy akkor sem voltam bunkó. Ő meg a végén rájött, hogy a viselkedése miatt csinálom, amit csinálok és elnézést kért.

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz lolller #55 üzenetére

    "De utálom az ilyen értetlen embereket."

    A személyeskedést, ha lehet kerüljük. Köszönöm.

    UnA: Hasonlót hallottam már eladótól. :D

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    Ne csináljuk már, hogy ki kell írnom lábjegyzetben, miről szól a blog.
    Ha már nyelvtanilag elemezük eszt, akkor engeggyétek ,meg hogy kijelenccsem ez nem a nyvltanről szol. Mindenikről feltételezem hogy, tud hejesen irnoi. Énn iss tudokk. ;]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz UnA #78 üzenetére

    Az udvariasság szerintem elég egyértelmű. Ahogy a közéletben is meg tudjuk különböztetni a tahó parasztot az udvariastól, úgy ez itt is megállja a helyét. Persze mindenhol mások a szokások ,de a itt most Mo.-ra korlátozódunk és itt, azért vannak általánosan elfogadott normák, amik fémjelzik az udvarias viselkedést.

    Attól nem leszek udvarias, ha azt mondom valakinek: "Adj egy kekszet", de én ezt minden tiszteletlenség nélkül. Ne keverjük a kettőt. Valaki lehet tiszteletlen, de udvarias és tiszteletteljes, de udvariatlan.

    UI.: Köszönöm mindenkinek ez úton is, aki foglalkozott a témával valamilyen szinten.

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    Abban egyet tudok érteni, hogy az udvariasság fogalma és egy adott terület szokásai/szocializációja szorosan összefügg. Pl. Izraelben teljesen normális, hogy a sorban kielőzzük a másikat. Nem engedjük be magunk elé. Furán is néznek, mikor integetsz, hogy mehet előre, ha szeretne. Ők ezt az "európai udvariaskodást" nyápicságnak tartják. Én viszont bunkóságnak tartom az ő viselkedésüket, mert nem abban a közegben szocializálódtam. Tunézia,Egyiptom,Törökországra pl. jellemző, hogy egy kis zárt helységben(bolt) üvöltenek. Nem azért, mert veszekednek, hanem ott így szokás. Na most nekünk ez szintén idegen. KÉREK EGY KAKÓSCSIGÁT!!! MENNYIT??? KETTŐT!!- és ott állnak egymással szemben.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz Narxis #86 üzenetére

    Nem lehet, hogy az ön készülékében van a hiba? A túlzott közönyösség, időhiány hosszabb távon következményekkel jár. Leginkább lelki eredetűekre gondolok. Persze ezt hosszasan lehetne elemezni, ami lehet megér egy újabb blogot. Köszi az ötletet.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz Narxis #88 üzenetére

    Ha mondjuk én különböző náció gyermekeivel kommunikálok minden egyes nap? Mi szükségem van nekem az "objektív jútub videókra". Ott egy ember elmondja a véleményét. Itt meg mond 10-ből 8 ugyanazt.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz ncc1701 #104 üzenetére

    Érdekelne, hogy te milyen helyekre jársz.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Új hozzászólás Aktív témák