Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    Én a CoD játékok nagy rajongója és "védelmezője" vagyok, és voltam az elmúlt 12 évben. Továbbra sem értek egyet a fikázókkal, mert az a savazás amit a széria minden egyes évben megkap, az az indoklás és észérvek nélküli ekézés továbbra is csak annak szól, hogy fps shooter berkeken belül ez egy mainstream és nagy sikernek örvendő széria. Természetesen nem tartom az előbbieknek azon véleményformálásokat, amikben érvekkel alátámasztva, objektíven, kultúrált formában alkotnak véleményt a szériáról, ámbár ezek az emberek nem is mennek a fórumokra, közösségi oldalakra a játékot érintő bejegyzések, cikkek alá shitpostingolni.

    A sorozatot természetesen nem kell piedesztálra emelni, és én sem teszem. Bár a gameplay, ami az egyik fő eleme a játéknak, mindig zseniális, sok-sok hiányosságtól szenved a széria, ami miatt a játékosok joggal érezhetik azt, hogy az évről évre megjelenő részek önmaguk copy/paste -jei, minimális változtatással, ráadásul ha az ember a teljes, alapjáték + season pass kiadást akarja megvenni, az évente több mint 30 ezer Forint, ami véleményem szerint ilyen formában a játékosok kizsákmányolása.

    Nekem pedig ebből lett elegem, amit egyébként a jelenleg futó játék, a Black Ops 4 topikjában is megfogalmaztam. Rengeteg pénzemet és időmet vitte el a széria az elmúlt több mint 10 évben, és ha már csak a videojátékoknál maradunk, a figyelmemet is elvitte sok, single player csodáról.
    Most érzem azt, hogy ebből elég volt, most érzem azt hogy a játékba fektetett idő és pénz többé nem éri meg, pláne úgy, hogy az évenkénti új megjelenés az eddig gyakorolt formában egyszerűen túl gyors, és én ebből az új játék előtt kiszállnék.

    Még ha az Activision két évre tervezne egy-egy résszel, és azt frissítgetné, azt mondanám oké, mert ez a ráfordított pénz és idő (játékos szemszögből) még fentartható is lenne - de így, ebben a formában nekem ez már nem éri meg.

    Szóval szerintem nekem egy időre ennyi volt a Call of Duty széria. Sok szép emlék, több ezer játékóra, de rengeteg pénz és idő, amiből ma már feleslegesen áldozok, úgy érzem. Maxmimum ha lesz nagyon felesleges 30 ezer Forintom, majd beszerzem az új részt.

    Azért figyelemmel követem az új játékot, bár szkeptikus vagyok a pletykált új motort illetően - a CoD játékok soha sem a technikai fejlettségükről voltak híresek, viszont a smooth & fix 60 fps mindig garantált volt - kérdés, ezek után ezt egy új motorral tudják -e tartani még. A MW reboot -ot is ötlentelennek, és szükségtelennek tartom.

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák