Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leslie13

    tag

    Sok véleményt olvastam, de nem mindent. Sok igazsáság van abban, hogy nagy városban jó lehet egy kis elektromos autó.
    DE az, hogy az unió az euro7 meg xedik ki akarja nyírni a belső égésű motort a következő 20 évben szerintem nem járható, és látni, hogy törvényhozók között sok a műszaki gondolkodás még messziről sem értő analfabéta. Az elhiszem, hogy 10 év múlva Brüsszelben részben megvalósítható, de nagyon sok a korlát.
    De, ahogy egy előttem hozzászóló írta, hogy, hol és mivel fogják tölteni?
    Tudjátok mennyi áram kell egy gyors töltőnek? És mögötte milyen áram mennyiséget kell 30-40%os erőművel kitermelni? Mennyi a hálózati veszteség, mennyi mindent kell feltúrni az új trafók miatt?
    Esetleg majd fúziós erőmű lesz akkor talán lehet belőle "zöld öszvér".
    Korábban téma volt, hogy a nagy kontérszállítóhajók milyen elavult motorokkal és milyen pocsék üzemanyagot égetnek el, de ugye az nem köthető egy államhoz sem, és nem sok mindenkit érdekel.
    Továbbá vidéken próbálja ki valaki az elektromos autózást, szerintem ott majd hogynem csak második autónak jó. Ja meg esetleg jön egy március 15ei itéletidő, kiváncsi vagyok az autópályán mennyi idő alatt merülne le.
    És nekem itt jönne is egy ötletem. Szerintem cserélhető akkus rendszert kellene kitalálni. Azaz a benzinkúton megállnál és egyen aksikat lehet cserélgetni, amik felvannka töltve. Mennyivel rugalmasabb lenne az egész?
    Én egyébként még 20 évig a nagy távokat igénylőknek a hibridet látom jó megoldásnak, de nem a BMW X5 5 literes motoros verzióját és társait. Továbbá a euro7 baromságai helyett miért nem kötelezik a gyártókat, hogy csak 80 %ban újrahasznosított anyagokból lehet új autót gyártani?

Új hozzászólás Aktív témák