Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Sinesol #43 üzenetére

    Kicsit olyan ez mint az autoknal, lehet aki benne van a temaban az latja egyik vagy masik motor miert jo, miben fejlettebb, stb, viszont a vasarlok 99%~a pont magasrol tesz a technikai reszletekre, egyszeruen nem erdekli öket es nagyon nem is kell vagniuk ezeket a dolgokat, ahhoz hogy vezessenek. Ugyanigy a cpu-nal is, a legtöbb embert pont nem erdekli az, hogy milyen csikszelesseg, meg hogy jobban melegedik, ettöl függetlenül is tud Fortniteozni, meg word-el dolgozni. Amugy a melegedes is olysn dolog ami nagyon fel van fujva, par csucsrs huzott procit leszsmitva sose lesz semmi gond. En evekig Phenom-ot is gyari hutovel hasznaltam, volt vagy 60-70 fokis, de kit erdekel, 100 fokig ugyse lesz semmi baja. Màig gond nelkül megy màsodgepben, pedig negymagositva is lett. :D

    Szoval a lenyeg, hogy erdemes elvonatkoztatni magunktòl, a legtöbb emlitett problema csak a magunkfajta techbolondok szàmàra lètezö dolog.
    Lehet neked 70-80 fokos cpu sok, de random laikus szamara pont nem mond semmit, ha kicsit kivancsibb max megnezi a support oldalt, ahol azt latja, hogy mondjuk 110 fok a felsö hatar, szal nyigodtan alszik. Vagy vehetjük azt az esetet is, amit talan ipon-os vasarloi velemenykrnt olvastam, ott irta egy srac, hogy hangos a hutes mert melegszik xy cucc, de pont tokmindegy mert fejesben ugysem hallja. :D

    [ Szerkesztve ]

  • exedoc

    senior tag

    válasz Sinesol #43 üzenetére

    Ebben igazad van, kihagytam a magyarázatomól, hogy nekem renderelésre kellene Vray / Corona render, Unreal Engine-hez legalább 8/16-os proci, de inkább 12/24 vagy 16/32 kellene, de azt már nem engedhetem meg magamnak. Viszont 8/16-al nekem best buy jelenleg egy 3700X. Intel vonalon ez drágább most jelenleg. Mivel renderelésnél főleg Vray alatt amúgyis melegszik a jószág, és szinte 100%-ra terheli, ezért tuning nem lesz, a renderelés önmagában is stress test, kell majd mellé egy kompakt víz, nálam jelenleg 5 éve teljesít jó szolgálatot egy Corsair H100i, szerintem maradok is a márkánál. Ami kelleni fog még az egy hűvös, és erős VRM-el megáldott stabil lap.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák