Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz stevve #48 üzenetére

    Gmail-nek nincs fizetős verziója céges cuccra?
    Ingyenes okosságra én a privát levelezésemet se bízom.

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • lilalur

    csendes tag

    válasz stevve #50 üzenetére

    Hát ehhez a cikkhez, mint Playbook tulaj, lenne egy hosszabb hozzáfűzni valóm. Remélem senki nem bánja.

    A gond itt, hogy a RIM eredetileg ugyan támogatta az internet erős használatát a telefonjain, de ők sokáig a szolgáltató alapú mobilinternetezésben gondolkodtak. Arra marha jó volt a szolgáltató alapú BIS is, az egyszerű embernek, mert a tömörítésével nagyon olcsón meg lehetett úszni az egész internetesdit (az OS7 nek még mindig ez az alapja, de be lehet rá állítani webes alapú levelezést is. Több fajtát natívan kezel már, többek között a gmailt is. Amit most pont nem tudok kipróbálni mert teljes vérfrissítés kéne a Torchomnak, ami lehetetlen, mert elszállt az USB és Data port róla ami olyan gyakori hiba, hogy egy hónapot kell várnom a cserealkatrészre :DDD. Ennyit a jól összeszerelt cuccaikról.)

    A playbook eredetileg egy zavaros időszakban jött ki. Fél lábbal még mindig a szolgáltató alapú piacban gondolkodtak, de akartak nyitni a fiatalok felé is akik nem engedhetik meg maguknak a húzós havidíjakat. Ellenben, ma már nem ritka a wifi elérése. Ahol dolgozom ott van wifi, ha bemegyek a városba és nagyon kell találok wifit. Ha vonaton/buszon utazol előfordul, hogy van wifi. Ha meg otthon vagy, valószínűleg wifis már a routered (ha nem akkro lecserélheted párezer forintból). Ezek után akar a fene havidíjat fizetni valamiért, amit ingyen simán elérhetsz. Ugyanez vonatkozik a navigációra, a csevegésre és a skypra is.
    Itt az átlag emberekről és a BIS-ről beszélek, nem a céges BES-ről! Ahol BES-t használnak ott jó eséllyel ez kulcsfontosságú. A BIS meg általában arra jó amire a 3G és társai... szerintem 2012-ben semmire lassan :P. Szóval az elv ez volt: Adjunk ki a gombsoros telefonjainkhoz egy tartalomfogyasztásra alkalmas eszközt. Utóbbi ne legyen telefon előbbi ne legyen tablet. A playbook jó játszani és lejátszani a telefon kommunikálni a kettő pedig összeköthető a "híddal".. szuper.

    Hát a végeredmény ez lett. A tablet mellesleg minden szoftververziójával összeszámolva, körülbelül kétszer annyit fagyott már le mint az agyonhoaxolt android telefonom. Gyakran "szorulnak be" úgy alkalmazások, hogy csak egy reset segít rajta és aki tudja milyen gyorsan áll fel ez a gép, az hozzám hasonlóan olyankor leteszi valami csendes helyre és más elfoglaltság után néz addig :P
    Ez különösen zavaró, ha például reggel csak az emailjeidre akarsz ránézni mert erre pont jó lenne a tablet. Ma reggel felkelek az ébresztőjére, kezembe veszem és hopp. Az emailkliens pont beakad... dejó. Azzal együtt, hogy vártam is egy kicsit, felkeltem, és felöltöztem mielőtt bekapcsoltam volna, az asztali win7es rendszerem. Amelyik gyorsabban felállt mint a playbookom és előbb láttam rajta jött e új üzenetem... no comment :DDD

    Az alkalmazások nagyrésze szemét. Jól kigondolt, de rosszul megvalósított tákolmány (nem a játékokról van szó. Nagy neveket behúznak és minden reklámjuk arról szól, hogy milyen frankó új játék fog futni... ez mondjuk engem nem csigáz fel túlzottan). Az androidos alkalmazások futnak, csak nem úgy ahogy elképzelné az ember (nem tényleg nem úgy, hiába gondolod most, hogy az neked pont meg fog felelni. Én is így kezdtem). És piszok drágák. Jó példa erre a google maps, amelyiket voltak "olyan kedvesek" és már hárman is portoltak a playbook natív alkalmazásai közé. Mindegyikért fizetni kell, ha le akarod szedni, egyik se képes a térkép megjelenítésén, és az azon történő keresésen kívül komolyabb szolgaáltatásra. Ezt is egy átgondolatlan és ronda UI-n keresztül kapod.
    Megoldás: Slideload. Vagyis egyszerűen betöltöd magadnak a kívánt alkalmazást a gépedről. Ez egy nyílt terep a kalózkodásra, és ezért kapja is az átkot minden fejlesztői fórumon (közülük sokan alig várnák, hogy ez ne legyen elérhető, úgy ahogy most), de ugyanakkor lehetőséget ad olyan (a híres Appworldon soha meg nem jelenő) alkalmazások futtatására mint a google latitude (teljes értékű térkép és navigáció, előre menthető térképekkel, labs támogatással...). Ha ez nem lenne a playbook tulajdon képen nagyon szegényes lenne...
    A 2.0.1 es frissítés után azonban további, eddig jól működő, android alkalmazás is "feladta". Iylen volt például az android rendszeren kedvelt PlayerPro trial zenelejátszó amivel rendezhetted a számokat, albumokat tölthettél.. még a spéci funkciói is mentek a régivel (mint a rázásra zeneváltás).
    Érdemes megjegyezni hogy a 2.0frissítés előtt a gépet feltörve telepíthető volt az android appstore és onnan az alkalmazások. Ez nagyon hiányzik most :W

    Mindezek ellenére megkedveltem ezt a vackot. Egyik oka az OS, ami ha így működik a BB10en valószínűleg váltani fogok. (Addigra talán kiforrja magát, bár közben kijön a google olcsó tabletje és lehet elfelejtem inkább az egész BB históriát úgy ahogy van.)
    A másik amit szeretek benne, hogy bár nagyon zárt, de próbál jó úton haladni. Nemrégen felfedezhető volt az USB OTG támogatás előkészítése (vagyis rádugdozhatsz egy átalakítóbal USB-s cuccokat) A driver már megvan csak nem használja a 2.0.1. Ez persze simán ment a 2.0-ás frissítés előtt egy feltört tablettel, de jó tudni hogy lehet, hogy egy nap megkapjuk... talán... Csak ne heréljék ki nagyon.

    Bridge. Ha BB-telefonod van és hozzá BES-ed amit valamilyen perverziótól vezérelve te látni akarsz a playbookodon is... akkor nagyon hasznos. E nélkül viszont egy bluetooth távirányító a tablethez. Semmit nem szinkronizál a kettő között (itt nem a telefonról tabletre biztonsági rés hiányzik hanem a tabletról a telefonra). Végig a telefonod a főnök. A tabletnek minimális behatása van rá (ilyen például ha kapsz egy hívást, nálam felajánlja, hogy lenémítja a telefonod :C igen hasznos... :W ). De lehet csak nem bridgeztem még eleget. Mindenesetre ez is fejlődik. Az új bridge egyes funkciói átkerültek a tablet natív alkalmazásaiba így a telefonon lévő fájlok tallózása a tableten már nem a bridge mappában hanem a natív fájlkezelőben jelenik meg. Persze a RIM soha nem ad ki changelogot így ezt eltartott eleinte egy darabig amíg felfedeztem XD. Hiába logikus ha előtte nem így volt.
    Az új bridge már áthúzza a zenéket is a telefonról lejátszani. A videókkal még nem boldogul mindig így elfelejtheti az ember, hogy a telefonnal rögzített videót a tableten élvezi. (még akkro se ha átmásolod mivel a tablet "bölcsen" nem támogatja a telefon által használt formátumot :C . Ez lehet változik a következő frissítésben, mivel a skype és a hozzá hasonló kommunikációt hiányoló panaszok mellett a szegényes kodek támogatottság is gyakori napirendi pont a hivatalos fórumokon.)

    Igen jól olvastátok. A videochat alklamazás nagyon jó, de csak palybook to playbook. Nem használható másra és semmilyen Voip szolgáltatás nem érhető el, vagy futtatható a tableten (ami szégyen tekintve a felszereltségét és azt hogy ezek közül jónéhány a telefonjaikon már eleve létezik). Van pár webes megoldás de ezek nagyon ócskák és megbízhatatlanok. A kalózskype android slideloadokban és a natív skypeot kezelő IM kliensekben ami működik, az többnyire a szöveges üzenetküldés. Illetve sokszor még ez sem (hát skypeot nem indítok azért hogy chateljek).

    Az elkészült fotók megosztása a normál emberek között megszokott közösségi szájtokon is megér egy misét. Szerencsére telepíthetjük az androidos facebookot, dropboxot vagy amit szeretnénk és ezután a megosztás az android galériából úgy működik mint egy android tableten. Ha nem fagy be. Ha egy-két dolognál nem akarsz feltölteni így többet.

    Az aksi idő viszont a 2.0hoz képest jelentősen megnőtt. Igaz ezzel együtt többször okoz neki gondot kapcsolódni a gyenge wifihez (azért egész szép teljesítményre képes a kicsike távolságban) Közepes terhelés mellett volt hogy 3 napot is képes volt egy feltöltéssel kihúzni.

    A 2.0.1 egy jó frissítés, de a 2.0 hoz képest nem dobja meg annyira a tablet "natív élvezetét". A következő frissítésre viszont érdemes lesz odafigyelni, talán kapunk új funkciókat ismét.

Új hozzászólás Aktív témák