Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz South Velen #141 üzenetére

    Demagógia - Wikipédia

    Szerk: Off

    Szerk2: Megmagyarázom, mert úgyse fogod érteni:
    - A tartalomban egyetlen állítás volt, ami tény.
    - A kérdések jórészt már kiesnek a demagóg meghatározások alól, de ha mégsem: emeld ki a részigazságokat, vagy az irreális elképzeléseket

    Szerk3: #94 Azt is elmagyarázom, hogy miért használták rád jól, a demagóg jelzőt:

    Ilyen világot élünk. Ezek fontosabbak.

    Na ez egy baromi nagy részigazság. Attól, hogy te nem látsz tovább az orrodnál, még nem igaz. Mondok egy példát: Én, amióta önálló keresetem van, 100 forintot a rászorulóknak juttattam el, kb másik 200 forintomba került, hogy inkább a környezetkímélőbb megoldásokat részesítettem előnyben. Ezen felül kb. 50 forint értékben végeztem karitatív oktatásokat. Most meg van képem egyszeri alkalommal 5-10 forintot adni valamire, amihez jó emlékeim kötődnek. Ez tényleg azt jelenti, hogy "Ezek fontosabbak"?

    Baromi sok pénznek hangzik? Igen, mert hamar összegyűlt. Szegényeknek meg betegeknek adományozni egy ember (ha akar) 20-30 éven keresztül folyamatosan tud. Notre Dame újraépítésre csak most. Érthető, hogy egyszeri alkalomként jobban megerölteti magát mindenki, de ez nem azt jelenti, hogy ezen kívül soha semmi másra nem adott, vagy nem fog. Sőt. Általában akinek van, nem csak ilyenkor adakozik.

    Nyilván hatalmas híre van ezeknek a nagy összegeknek, de ha egy kicsit is gondolkodnál, és nem esnél hanyatt, amikor milliárdos összegeket hallasz, neadj Isten utánanéznél, hogy mennyi adományt görgetnek fel évente egyes szervezetek, akkor nem beszélnél butaságokat, és utána nem kéne megsértődnöd, mikor kioktatnak.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák