Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz kovcsrob #140 üzenetére

    Vannak erre próbálkozások: [link] de inkább ne kérjetek ilyesmit, totál bullshit...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Frozen #570 üzenetére

    Hé-hé! láttad már a gépemet (csak sokkolónak)?
    [kép]
    AMD R5 1600(AF)
    MSI B450 Tomahawk
    4x16GB DDR4 3200 CL16 (64GB)
    RX470 4GB
    650W Evga táp
    Háttértárak: 2TB M2 NVME SSD ( 3000MB/s írás, 3500MB/s olvasás)+ 250GB SATA 2.5 SSD + 2TB SATA 2.5 HDD (5200rpm) + DVD író (talán samsung, de jóég tudja már, rég vettem :D )
    a VGA ventilátora zajos volt (csapágyasan kerregett), kivágtam a francba, majd rákerült 3db 8cm Artic PWM venti (a kártya vezérli).
    A CPU hűtő nem AM4 kompatibilis, de csak azért is ráraktam, a gyári volt raja egy darabig amit adtak hozzá... jó volt, de zavart a hangja, így... megoldottam ezt (hűvös legalább).
    kb. ez a legjobb gép a családban és ismerősi köreimben ... csóró f*szok vagyunk :DDD ... bocs, kicsit poros a gép, nem takarítottam ki fotó előtt (még azóta se, mióta ez a kép készült) ... de igazából az ok, hogy mások a prioritások, nem lapátolunk pénzt kilószámra a számítógépjeinkbe (van egy másik gépem abban egy 12magos Haswell Xeon van, jó kis "budget" cucc, kicsit erősebb CPU-ban mint ez).

    De egyébként eléggé lesújtó a magyar állapot ki-mi mennyit költhet ezekre (mint szórakoztató eszköz), részemről mondjuk vehetnék erősebb "szebb" cuccot, de működik, így "nem érdekel" mi van benne.. a családban főképp laptopok vannak, de ki vannak akadva amikor a 4-6 éves laptopot cserélné és nincs semmi 200eFt alatt ami "jobb lenne" jelentősen mint amit lecserélne és így marad inkább (és szánt volna rá inkább olyan 100-120eFt körül amennyiért anno vette).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Frozen #572 üzenetére

    Én is főképp dolgozom rajta, és számomra mondjuk ez "elég" (bár CPU majd lesz cserélve erősebbre, az alaplap adott akár 5900X-et is elbírja B450 létére normálisan... amíg nem akarnám túlhajtani a végletekig, de azt nem akarnám úgy se, általában nem éri meg)..
    Pont amiatt nem vettem intelt mert budget inteles lapok egyszerüen nem hozzák a különböző tesztoldalak eredményeit kb. 50-60eFt körül kezdődtek a nyáron azon alaplapok amik már tudtak valamit ha OC-t hivatalosan nem is de a turbó órajelüket legalább "kitartani" anélkül, hogy a VRM részük szétfosta volna magát közben.
    És vannak amikor a kicsi is számít, pl nálam az elsődleges amire most a pénz megy majd a házvásárlás és "felújítás" (30eFt ... az egy étkészlet, vagy "fél konyhaasztal") ... és mennyi ilyen "kicsit" meg lehet fogni (itt-ott)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák