Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palinko

    tag

    válasz Hopkins95 #811 üzenetére

    Igen de a blowerrel az a baj, hogy ha elképzelsz egy téglatestet az a kártyának pont a 2 legkisebb alapterülető végének az egyike... Szóval blower ide oda a fizikát nem tudod megerőszakolni.

    Viszont azt én sem értem miért nem teszik pl felülre a ventiket (nincs hely általában a CPU hűtőtől, de azért lehetne kreatívkodni pl Z alakú PCIE-vel :) És átfújná a kártyát lefelé. A PSU-t nem nagyon érdekelné úgyis alulról szívja a friss levegőt, a dobozt meg nem melegítené jelentősen, a ház alján meg ki lehetne fújni, ezzel már csak az az aprónyi gond hogy a meleg levegő felfele száll :D Gondolom ez lehet az oka.

    A másik megoldás a verical mount lehetne, de az most teljesen furán van megoldva, ha a venti nem a gépház oldala mellett lenne, hanem a túloldalon és átfújna a kártyán akkor már csak VGA méretű lyukat kéne vágni a ház oldalán :D Amire hát én se vállalkoznék meg senki se mert VGA csere esetén baj van.

    Ugyanúgy lehetne az is, hogy a PCIE slotot 90 fokkal elfordítják, így a kártya egész hátlapjával kifejé nézne még jobb ha a házat megint szétflexeljük aztán átrántaná a 3 venti a levegőt amit előlröl is kap stb, persze csatlakozókat mindent a kártya hátuljára kéne rakni, ne kérdezd hogy csavaroznád fel, meg mi lenne ha váltanának méretet a kártyák....

    Szóval mind elég nagy hülyeségnek tűnik, az is sajna hogy a ház oldalán már nem divat hőt kidobni a csicsa és letisztultság miatt, de valami más elrendezést max akkor lehetne ha standardizálnák a VGA-k méretét is és nem évről évre lenne más.

Új hozzászólás Aktív témák